Misimovic elden kaçtı

Bundesliga takımlarından Wolfsburg'da oynayan ve Galatasaray'ın da ilgilendiği Misimovic, Schalke 04 ile 4 yıllığına anlaştı

Misimovic elden kaçtı

Sportbild dergisinde yer alan haberde, Misimovic ile Schalke 04’ün 4 yıllık bir sözleşme için anlaştığı, Misimovic’in buna göre yılda 3.5 milyon Euro artı prim almasının düşünüldüğü belirtildi.

Haberde, Misimovic’in Schalke 04 ile yapmak istediği sözleşmeye, teknik direktör Felix Magath’ın kulüpten ayrılması durumunda kendisinin de serbest kalabileceği yönünde bir madde koydurmak istediği, Wolfsburg ve Schalke 04 kulüplerinin ise henüz kesin olarak anlaşmış olmadıkları kaydedildi.

Bu transfere Wolfsburg menajeri Dieter Hoeness’in karşı çıktığı belirtilen haberde, ancak Hoeness’in Misimovic’i tutmanın zor olduğunu bildiği için bu oyuncunun yerini dolduracak bir futbolcu aradığı ve Schalke’ye Misimovic’in Jefferson Farfan ile takas edilmesi teklifini de yaptığı ifade edildi.

Misimovic’in transferi konusunda Rus takımı Rubin Kazan’ın çekilmesi ile yarışta sadece Galatasray’ın kaldığı kaydedilen haberde, Galatasaray kulübünden 2 yöneticinin geçen hafta Pazartesi gününden beri Düsseldorf’ta bir otelde haber beklediği iddia edildi.

Haberde, Galatasaray’ın aslında Misimovic için ilk günden beri ikinci seçenek olduğu, Boşnak oyuncunun, çocuklarının okul çağına girmesinden dolayı Almanya’da kalmak istediği belirtildi.

Öte yandan, Magath’ın Fransa’nın Marsilya takımında oynayan Brezilyalı Brandao ile anlaştığı kaydedildi.