Miss Turkey hindi reklamında!

ABD'li bir fast-food zinciri, İngilizcede hem 'Türkiye' hem de 'hindi' anlamına gelen 'Turkey' kelimesinin yaptığı çağrışımdan yola çıkarak, yeni hindi burgerinin reklamında 2010 Türkiye Güzeli Gizem Memiç'i oynattı

26 Mart 2011, Cumartesi 11:02
A A

Bir Amerikan fast-food zinciri, İngilizce’de hem ‘Türkiye’ hem de ‘hindi’ anlamına gelen ‘Turkey’ kelimesinin yaptığı çağrışımdan yola çıkarak, yeni hindi burger reklamını 2010 Türkiye Güzeli’yle çekti. Carl’s Junior adlı ünlü fast food zincirinin yeni hindi burgerinin reklamında 2010 Türkiye Güzeli Gizem Memiç rol aldı.

Güney Afrika’da bir havuz kenarında çekilen reklam filminde Memiç önce dev bir havuzun kenarında kırmızı gece elbisesi ve elinde hindi burgeri, üzerinde ‘Miss Turkey’ yazısıyla görünüyor. Daha sonra fondaki ses, “Tadına doyulmaz ızgara hindi (Turkey) burgerimizi hatırlamanız için Türkiye güzelini (Miss Turkey) tuttuk. Türkiye güzelini hatırlamanız içinse ona bikini giydirdik” diyor. Bu sırada Memiç elbisesini çıkarıyor ve bikiniyle, hamburgerinden bir ısırık alıp yürümeye devam ediyor. Bu sırada havuz kenarında oturan bir kadın, küçük çocuğunun gözlerini kapatıyor.

Ardından fondaki ses, “Türkiye güzelinin bikinisini hatırlamanız içinse bikinisinin üzerine küçük ızgara burgerlerimizden koyduk” diye devam ediyor. Son sahnede ise ekranda sadece hindi burger görünüyor. Reklam filminin yapımcıları, aradaki bağlantının anlaşılacağını ve dikkat çekeceğini düşündükleri için böyle bir benzetmeye başvurduklarını ve güzel vücuda sahip kadınların da bu düşük kalorili burgeri yiyebileceklerini göstermek için Memiç’i reklam filminde oynattıklarını söylüyor.

 MİLLİYET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;