MİT müdürü ve 2 MİT'çi gözaltına alındı

MİT müdürü ve 2 MİT'çi gözaltına alındı

05 Aralık 2009, Cumartesi 12:33
A A

Erzincan'da Ergenekon soruşturma kapsamında  Milli İstihbarat Teşkilatı Müdürü (MİT) Ş.D. ile birlikte 2  MİT mensubu gözaltına alındı. Erzurum'dan gelen Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından gözaltına alınan  MİT mensupları Erzurum'a götürüldü.

Erzincan'da son günlerde yaşanan gözaltı ve tutuklamalara bir yenisi daha eklendi. Ergenekon soruşturması kapsamında 4 Aralık tarihinde Erzurum'dan Erzincan'a gelen Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal, polislerle birlikte Ordu Caddesindeki MİT binasına gitti. MİT Müdürü Ş.D. ve 2 MİT mensubunu gözaltına alan Osman Şanal ,  MİT mensuplarının işyeri ve evlerinde arama yaptırdı. Gözaltına alınan MİT Müdürü Ş.D. ve 2 mensubu daha sonra Erzurum'a götürülecek.

Erzincan'da aynı soruşturma kapsamında 18 Kasım'da  İl Jandarma Komutanlığında görevli İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Üsteğmen Ersin Ergut,  Astsubay Başçavuş Orhan Esirger,  25 Kasım günü de İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ertan gözaltına alınmış, Erzurum'da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konmuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;