M.Kaya: Gerçekten skandal yaşadık

Galatasaray Cafe Crown'un kaptanı Murat Kaya, Cemal Nalga skandalıyla çok talihsiz bir olay yaşadıklarını, ancak kötü günleri geride bıraktıklarını söyledi

11 Ocak 2010, Pazartesi 10:55
A A

Olaya adı karışan takım arkadaşı Tufan Ersöz’ün de ceza almasının ardından kaptanlığa getirilen Murat Kaya, çok talihsiz bir olay yaşadıklarını belirterek, "(Skandal) diyorlar. Gerçekten skandal yaşadık" dedi.

Cemal Nalga skandalında yaşanan olayların farkında olamadıklarını vurgulayan sarı-kırmızılı oyuncu, "Böyle bir sonucun ortaya çıkabileceğinin kimse farkına varamadı. Olay gerçekleşirken kötü bir niyet yoktu. Ama biraz bilgisizliğe geldi, sanki basiretimiz bağlandı. Kimse bir şey söylemedi" diye konuştu.

"BİZ NE YAPTIK DİYE DÜŞÜNDÜM"

Olayın patladığı gün gelişmeleri televizyondan takip ettiğini anlatan Murat Kaya, "Akşam konuyu izlerken, ’Biz ne yapmışız, ne kadar kötü bir olaya imza atmışız’ diye kendi kendime düşündüm. Ama sabah salona geldiğimde arkadaşlarla konuştuk. Kurtuluş planı yapmaya başladık. Bu takımı nasıl ligde tutabiliriz diye fikir alışverişinde bulunduk" ifadelerini kullandı.

Murat, yaşanan olaylara ve ortaya çıkan olumsuz duruma rağmen camia içinde herkesin gelecek güzel günlere inandığını söyledi. Kendileri için Tahkim Kurulu sürecinin önemli olduğunu kaydeden sarı-kırmızılı takımın kaptanı, bu süreçte önemli maçlara çıktıklarını söyledi.

"YÖNETİM BÜYÜK DESTEK VERDİ"

Tecrübeli oyuncu, olayın patlak vermesinin hemen ertesi günü yönetim kurulunun kendileriyle toplantı yaptığını anlatarak, "Önemli destek verdiler. ’Bu durumu toparlayacağız, her şekilde arkanızdayız. Yaşadığımız kötü bir olaydır. Ama arkanızdayız’ diye bize moral verdiler" dedi.

Kadroda bulunan yabancı oyunculara yaşanan olayı anlatmanın daha zor olduğuna dikkat çeken Murat, "Onlar da kariyerlerini düşünüyorlar. Türkiye’de bir anda son sırada yer alan takımın oyuncusu oldular. Hedefleri var ve Avrupa için buraya geldiler. Bir anda son sıraya düştüler.

"KAHRAMANLIK HİKAYESİ YAZACAĞIZ"

Yönetimin ve teknik kadronun onlara verdiği güvence ve ’Bu durumu düzelteceğiz. Buradan bir kahramanlık hikayesi çıkaracağız. Belki sizin de değeriniz artacak’ telkinleri sonrası onlar da sağlam kaldılar. Bize destek verdiler. Maçlarda sayı yükümüzü yabancılar çekiyor. Çok iyi mücadele ediyorlar. Bunun yararını görüyoruz" diye konuştu.

Murat Kaya, 5 puanlarının geri verilmesine rağmen henüz rahatlamadıklarını ve bundan sonra play-off mücadelesini kovalayacaklarını dile getirdi. Puanlarının geri verilmesinin kendilerini farklı şekilde motive ettiğini kaydeden tecrübeli oyuncu, şöyle konuştu: "Öbür türlü işimiz daha zor olacaktı.

"AVRUPA'YI DA DÜŞÜNÜYORUZ"

Verilmeseydi de biz takımı ligde tutmak için her şeyi yapacaktık ve bunu başaracaktık. 5 puanın verilmesiyle biraz daha rahatladık. En azından birkaç maçlık opsiyonumuz oldu.

Öbür türlü 18-19 maçlık galibiyet lazımdı. Buna rağmen rahatlamak gibi bir lüksümüz yok. Galatasaray Cafe Crown olarak her zaman üst sıraları hedefledik. Bundan sonra play-off mücadelesini kovalayan takım olacağız."

Galatasaray Cafe Crown kaptanı, ligde büyük bir mücadelenin içinde olmalarına rağmen Erkekler Avrupa Kupası’nı da düşündüklerini söyledi.

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;