Modada Fransız rüzgarı!

Son dönemde modada yoğun bir Fransız etkisi var. Özellikle 70'ler etkili bu trend, içinde olduğumuz mevsime çok yakışıyor. İşte Fransız modasının gözde trendleri...

09 Kasım 2017, Perşembe 14:15
A A
1. Fransız beresi

1. Fransız beresi

Fransız rüzgarı özellikle Fransız beresiyle başladı. Şu sıralar her yerde görmeye başladığımız Fransız beresi, bu sezon normal berelerin yerini alacak.

2. Çizgili üst

2. Çizgili üst

Tam da Fransız stili olan enine çizgili üstlerin özellikle ince triko olanları mevsim için uygun. Kotla, etekle, kumaş pantolonla; her şeyle uyan joker bir parça.

3. Takım

3. Takım

Takım giyinmek, özellikle modernize edilmiş klasik ceketli takımlar pek bir moda. Bu parçalarda canlı renkler yerine soluk renkler öne çıkıyor.

4. Ekose

4. Ekose

Tüm yaza damga vuran ekose deseni kışa adapte oldu bile. Kış ekosesi elbette daha farklı ve özellikle yün karışımlı kumaşlara çok yakışıyor.

5. Kemik çerçeveli gözlük

5. Kemik çerçeveli gözlük

Bu da yazdan beri devam eden bir trend. Özellikle siyah, beyaz, kahve ve krem rengi çerçeveli imaj ve güneş gözlükleri 70'ler ruhunu yansıtıyor.

6. Minik topuk

6. Minik topuk

Kısa ve ince topuklu ayakkabılar nerede olursanız olun Paris'te yürüyormuş gibi hissettirecek.

7. İnce kadife

7. İnce kadife

Her kış mutlaka moda olan kadife bu yıl daha ince, daha zarif bir forma büründü ve bu haliyle her kıyafette kullanılabilir oldu.

8. Retro eşofman

8. Retro eşofman

70'lerden ilham alan şeritli, soluk renkli ve dar kalıp eşofmanlar son dönemin ekstra bol eşofmanlarının yerini almak için hazır.

9. Mini çanta

9. Mini çanta

Pek kullanışsız mini çantaların şıklığı konusunda söylenecek çok şey yok. Bir süredir revaçta olan küçük ve orta boy çantalar, kombinlere zarafet katıyor.

10. Gösterişli küpeler

10. Gösterişli küpeler

Minimalizmin sonuna geldik. Sallantılı, büyük ve gösterişli küpeler kış aylarında kazak ve kabanlarla hoş bir görünüm sağlıyor.

11. Kırmızı

11. Kırmızı

Sezonun en moda rengini geçen kış olduğu gibi büyük beden sweatshirtlerde değil; kazak, triko üst ve pantolonlarda daha sık göreceğiz.

12. Geniş yaka

12. Geniş yaka

Büyük yakalı ceketler yerine takma yakalar kullanarak da aynı etkiyi yakalamak mümkün.

13. Kurdeleli gömlek

13. Kurdeleli gömlek

Dantelli, yakası kurdeleli bluz ve gömlekler kesinlikle Parizyen bir hava veriyor.