Modern çadır: Eko-kapsül

Güneş enerjisiyle çalışan eko-kapsül, dünyanın herhangi bir yerinde dış dünyanın her türlü etkeninden bağımsız bir şekilde yaşamaya olanak tanıyor

18 Nisan 2017, Salı 16:07
A A

Yumurta şeklindeki kapsül-çadır, özellikle seyahat tutkunları için yapılmış.

Üzerinde mini rüzgar türbini ve güneş enerjisi panelleri bulunan ve bu sayede kendi enerjisini üreten eko-kapsül, kamp tutkunlarına sabah güzel bir manzaraya rahat bir şekilde uyanma olanağı sağlıyor.

Kampçılara bir otel lüksü sunan yumurta kapsülün içinde kendi tuvaleti ve banyosu da bulunuyor.

Bilim-kurgu filmlerinden çıkmış gibi duran bu modern çadır, aynı zamanda yağmur suyunu çeken kanalları sayesinde doğal su ihtiyacınızı da karşılayabiliyor.

Otomobilin arkasına takılan bir römork yardımı ile taşınabilen eko-kapsül, Slovakya Bratislava merkezli Nice Architects tarafından üretildi.

Firma yetkilileri, eko-kapsülü, doğada uzun süre kalmayı sevenler, doğada kalan bilim adamları ve arkeologlar, fotoğrafçılar ve doğa tutkunu sporcular için ürettiklerini belirtiyor.

Şehirde de rahatlıkla kullanabilen eko-kapsüller yüksek talep almaya başlamış ve üretime geçilmiş bile…

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.