MOL açılmadan kazandırdı

Merter'deki toptan ve perakende satış mağazasını 12 Kasım'da açmaya hazırlanan MOL, şimdiden 2.5 aylık satış yaptı

07 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

84 BİN ÜRÜN SUNULUYOR

Her mağaza açılışı izdihama sahne olan uygun fiyatlı tekstil ürünlerinin satışa sunulduğu MOL, İstanbul Merter’deki toptan ve perakende satış mağazasını daha açmadan 2.5 aylık satış yaptı. Toptan ve perakende mağazasının 12 Kasım’da açılacağını belirten MOL İcra Kurulu Başkanı Oktay Özdemir, “Mağaza 7 milyon dolara maloldu. 2.5 aylık satıştan 30 milyon euro gelecek. 5 bin 400 metrekarelik mağazada 528 firmanın 84 bin farklı ürünü satışa sunulacak” dedi.

AÇILIŞTA TEK İNDİRİM

MOL’un Merter’deki toptan mağazasının tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşan Oktay Özdemir, mağazada satılan ürünlerin piyasadan yüzde 40 daha ucuz olacağını ifade etti. Özdemir şöyle konuştu: “Açılışta alışveriş yapan her toptancı firmaya ek yüzde 40 indirim yapacağız. Açılışta en fazla alımı yapan beş mağaza sahibinin dekorasyonunu da biz finanse edeceğiz. Bir perakendeci 15 günde İstanbul’u turlayarak toplayacağı ürünleri burada iki saatte alma şansına sahip.”

HEDEFİ 14 MİLYAR DOLAR

Oktay Özdemir, açılışta Türkiye’den 411 perakendeci ile 68 ülkeden firma temsilcilerinin bulunacağını, Katar’dan bir uçağın kaldırılacağını söyledi. Özdemir, Hawaii Adası’ndan da katılım olacağını kaydetti. Bu tarzda hizmet verecek mağazaların ikincisini Laleli’de, üçüncüsünü Osmanbey’de açacaklarını belirten Özdemir, “Şu an 18 MOL mağazası var, 21 MOL’un inşaası sürüyor. 89 MOL’un sözleşmesi imzalandı. 2013 yılında 100 MOL’a ulaşarak 14 milyar dolarlık ciro hedefliyoruz” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;