Motosikletle gökyüzüne çıktı

14 yaşındaki Toprak Razgatlıoğlu Antalya'nın Alanya İlçesi'nde motosikletiyle bindiği deniz paraşütüyle 100 metre yükseldi

30 Ağustos 2010, Pazartesi 14:41
A A

Motor sporlarında yaptığı gösterilerle son yıllarda büyük başarı elde eden ilköğretim 8'inci sınıf öğrencisi Toprak Razgatlıoğlu, motosikletiyle birlikte deniz paraşütüne (parasailing) binerek muhteşem bir gösteri yaptı.

Yaklaşık 100 metre yüksekliğe kadar çıkan Toprak'ın gösterisi ilgiyle izlendi. “Motosikletimle 100 metre yüksekliğe çıkarak unutulmaz bir anı yaşadım” diyen Razgatlıoğlu, 11 Eylül'de İspanya'da yapılacak ‘Red Bull MotoGP Rookies Cup 2010’a katılarak Türkiye'yi temsil edeceğini söyledi.

BABASI DA MOTOSİKLET YARIŞÇISI

Toprak'ın kendisi gibi motosiklet yarışçısı olan ‘Tek Teker Arif’ lakaplı babası Arif Razgatlıoğlu da, oğlunun başarılarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Toprak'ın İspanya'daki dünya şampiyonasında başarılı olmak için çok sıkı çalıştığını belirten Arif Razgatlıoğlu, ”11 Eylül’de İspanya’da olacağız.

Eğer orada başarılı olursa, Ocak ayından itibaren Moto GP’nin Avustralya’da başlayacak alt kategorisinde yarışlara başlayacak. İlk üçe girerse Rossi ile birlikte önümüzdeki seneden itibaren yarışabilecek. Toprak çok yetenekli, inşallah başarılı olacak. Şu an bunun çalışmaları içerisindeyiz” diye konuştu.

Özgür YILMAZ/Antalya (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;