Motosikletli kapkaç dehşeti kamerada

Motosikletli kapkaç dehşeti kamerada

01 Şubat 2015, Pazar 15:27
A A

?Üniversite öğrencisi Derya Taşhan 30 Ocak Cuma günü, Kadıköy Rıhtım'da yaya kaldırımında yürürken motosikletli iki kişi omuzunda asılı çantayı alarak kaçtı. Derya Taşhan motosikletli kapkaççıları uzun süre kovaladı ancak kapkaççılar olay yerinden hızla uzaklaştı. Derya Taşhan olay sonrası polis merkezine giderek çantasını çalanlardan şikâyetçi oldu. Çevrede bulunan kameraları inceleyen polis şüphelileri ve kullandıkları motoru takibe aldı, fotoğraflarını tüm polis ekiplerine dağıttı. Kapkaççılar 31 Ocak Cumartesi günü de Kadıköy Acıbadem Caddesi üzerinde bir kadının çantasını alarak kaçmaya başladı. 
POLİS YAKALADI 
Çevrede önlem alan polisler, kaçan kapkaççıları cadde üzerinde yakaladı. Kadıköy Asayiş ve Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'ne bağlı ekipler tarafından kıskıvrak yakalanan Eren Karaaslan (20) ve Tarkan Kulak (20) Asayiş büroya götürüldü. Şüphelilerin Ankara'da bir kurye şirketinde çalıştıkları 3 gün öncede Ankara'dan İstanbul'a geldikleri öğrenildi. Kapkaççıların polisteki işlemleri devam ediyor.  
ÇANTAMI ÇALDILAR 
Emniyete gelen Derya Taşhan basın mensuplarına yaptığı açıklamada öğrenci olduğunu belirterek, 'Kapkaça uğradım. Çantamı çaldılar. Memur arkadaşlar beni aradı ve çantamın bulunduğunu söyledi. Çantamda değerli eşyalarım, kimliğim ve bankamatik kartım vardı. Memur arkadaşlarımız yakaladı, onlara çok teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;