Mourinho'nun ayrılığı resmileşti

İnter ve teknik direktör Jose Mourinho ile ayrılığı kesinleşti

Mourinho'nun ayrılığı resmileşti

Mourinho’nun dün akşam Milano’da FC İnter Kulübü Başkanı Massimo Moratti’nin evinde yediği son akşam yemeği, ayrılık kararının perçinlenmesiyle sonuçlandı.

İtalya spor basınından La Gazzetta dello Sport, "Mourinho, Maicon ve Quaresma karşılığında 35 milyon Euro" başlıklı manşetinde, Moratti’nin Portekizli çalıştırıcıdan tazminat almayabileceğini, ancak bunun için Maicon ve Quaresma’nın Real Madrid’e transferini şart koştuğunu ileri sürdü.

Mourinho, Milano’da geç saatlerde biten yemek çıkışında yaptığı açıklamada, "Söyleyebileceğim tek şey var; başkanımızla yemekte yemekten büyük keyif aldım" demekle yetindi.

TAZMİNAT

Mourinho’nun sözleşmesi, FC İnter’den erken ayrılma durumunda, siyah-mavili kulübe 16 milyon Euro tazminat ödemeyi öngörüyor.

La Gazzetta dello Sport, Mourinho-Moratti buluşmasında konuya ilişkin bu tür meselelere de kabaca değinildiğini ileri sürdü.

Habere göre Moratti, Mourinho’dan FC İnterli oyunculardan Maicon ve Quaresma’yı da Real Madrid’e beraberinde götürmesini istedi. Haberde, Moratti’nin iki yıldır Real Madrid’in ilgi alanında olan Maicon’un neredeyse her 6 ayda bir para istemesinden usandığı iddia edildi.

Portekizli teknik adamın isteği üzerine 24 milyon Euro'ya transfer edilmiş olan Quaresma’nın da görüşmede gündeme geldiği belirtildi.