MTV'ye maNga damgası

Emre Aydın'dan sonra bu yıl da MTV Avrupa Müzik ödüllerine maNga damgasını vurdu

MTV'ye maNga damgası

Berlin Duvarı’nın yıkılışının 20. yıldönümünde Berlin Brandenburg Kapısı'nda 2009 MTV Avrupa Müzik Ödülleri töreni yapıldı.

Bu sene de merakla beklenen, dünyanın en büyük ve prestijli müzik ödülleri töreni olan “MTV Avrupa Müzik Ödülleri” yine çok heyecanlı ve hareketli geçti. Geçen sene yarışan Emre Aydın’ın aldığı ödülden sonra, maNga bu sene de Türkiye adına birinciği elde edip “Avrupanın En İyi Sanatçısı” ödülünü kazandı.

'GÜZEL VE YALNIZ ÜLKEMİZ ADINA' 
O2 World Arena’da düzenlenen törende maNga grubu, ödülünü ünlü müzik grubu Backstreet Boys üyelerinin elinden aldı. maNga grubunun solisti Ferman, yaptığı konuşmada, "Burada çok Türk yaşadığı için kendimizi Berlin ile kardeş görüyoruz. Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nde söylediği gibi bu ödülü güzel ve yalnız ülkemiz adına alıyoruz" dedi.

İşte tüm kazananların listesi;

“En İyi Şarkı” – Beyoncé “Halo” “En İyi Canlı Performans Sanatçısı” – U2 “En İyi Grup” - Tokio Hotel“En İyi Yeni Sanatçı” – Lady GaGa
“En İyi Kadın Sanatçı” - Beyoncé
“En İyi Erkek Sanatçı” - Eminem
“En İyi Hip Hop/R&B Sanatçısı” – Jay-Z
“En İyi Rock Sanatçısı” – Green Day
“En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı” - Placebo
“En İyi Video” - Beyoncé "Single Ladies"
“En İyi “MTV Push” Sanatçısı” - Pixie Lott
“En İyi World Stage Konser Performansı” - Linkin Park

Berlin duvarının yıkılmasının 20. yıl dönümü ile birlikte, MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde bu yıl yine birbirinden özel anlar yaşandı. Shakira, Leona Lewis, Green Day, Foo Fighters ve Jay Z’nin sahne performansları göz kamaştırıcıydı. Gecenin sunuculuğunu yapan Katy Perry’nin değişik ve birbirinden çekici kıyafetleri yine konuşmaya değerdi...