Mucize mutluluk

Sürmenespor'da oynayan futbolcu Sinan Yürük 7 ay önce takımıyla antrenman yaparken kalp krizi geçirdi ve hayatı değişti

05 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
A A

TFF 3’üncü Lig ekiplerinden Sürmenespor’un başarılı futbolcusu Sinan Yürük 21 Şubat 2009’da takımıyla birlikte maç yapmak için gittiği Gümüşhane Yeni Şehir Stadı’nda antrenmana çıktı. Takım arkadaşlarından birinin kendisine attığı topu göğsüyle kontrol eden Sinan, birden yere yığıldı. Stattaki sağlık görevlilerinin müdahale ettiği Sinan Yürük’ün kalp krizi geçirdiği anlaşıldı.

BİLİNCİ KAPANDI

Sinan Yürük’ün duran kalbi, Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde çalıştırıldı. Şuurunu kaybeden ve komaya giren Sinan, Trabzon’a Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Sinan, hastanede Yoğun Bakım Servisi’nde 2 ay boyunca komada kaldı. Nişanlısı olan 22 yaşındaki Gülümser Alemdağ, Sinan’ın başından bir an olsun ayrılmadı.

HAFIZA KAYBI YAŞADI

Gülümser Alemdağ, yanında olduğu sürece Sinan’la konuştu, aşk şarkıları söyledi. Doktorların “Uyansa bile eskisi kadar sağlıklı olamaz” dediği Sinan 2 ay sonra komadan çıktı. Başlarda hafıza kaybı yaşadı. Nişanlısını tanımadı. Ama Gülümser Alemdağ mücadeleden yılmadı. Nişanlısını yeniden hayata döndürmek için her yolu denedi. Sonunda Sinan hafızasını yeniden kazandı. Kalbine de pil taktırdı.

‘İYİ Kİ GÜLÜMSER VAR’

Sinan Yürük futbolu bırakmak zorunda kaldı ama antrenör oldu. Sinan ve Gülümser önceki gece evlendi. Sinan, “Futbol oynarken ligde gol kralıydım. Transferin gözdesiydim. Antrenmanda kalp krizi geçirince hayatım karardı. 4 yıllık sevgilim Gülümser’in aşkı beni hayata döndürdü. O olmasaydı, ben asla hayata tutunamaz belki de ölürdüm” dedi.

Serkan KILINÇ / DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;