Müebbetten kurtaran mesaj!

Bursa’da, 3 yıl önce otobanda ensesinden vurulmuş bir ceset bulunmasıyla alakalı yargılanan sanığa verilen müebbet hapis cezası telefon mesajları ortaya çıkınca bozuldu

25 Temmuz 2017, Salı 11:14
A A
Mahkeme heyeti, Erdal Alabaş’ı ‘kasten öldürmek’ suçundan Mustafa Karakuş'a müebbet hapis cezası verdi. Bunun üzerine sanık ve avukatı itiraz etti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi, sanık ile Alabaş arasındaki mesaj dökümlerini inceledi.
 

GENÇ GAY'LERİN TELEFON NUMARALARINI İSTEDİ


Mustafa Karakuş'un mesajlarda Erdal Alabaş’tan ısrarla bayan külotu, desenli külotlu çorap, tayt ile ayakkabı ve genç gay telefon numaraları istediği ortaya çıktı. Erdal Alabaş’ın ise, "Bu attığın mesajları annen ve oğlunun görmemesini istiyorsan beni irite etme" dediği ve küfrettiği belirlendi. 1. Ceza Dairesi, kararı bozup, haksız tahrik uygulanması yönünde dosyayı mahalli mahkemeye geri gönderdi.


Erdal Alabaş​

'SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM'


Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden hakim önüne çıkan sanık Mustafa Karakuş, "Atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Bana istinaf kararında bahsedilen mesajları görmedim. Zaten böyle mesajlarla tahrike kapılıp öldürecek insan değilim" dedi.
 

DURUŞMA ERTELENDİ


Erdal Alabaş’ın yakınları da mesajlardan haberleri olmadığını söyledi. Cumhuriyet savcısı mütalaasında müebbet hapis cezası talep edip, haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını istedi. Mahkeme heyeti ise sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;