Müezzinoğlu intihardan vazgeçirdi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katıldığı açılışta, şişedeki benzini üzerine dökerek kendini yakacağını belirten esnafı Müezzinoğlu vazgeçirdi. Eylemci, daha sonra protokol sırasında oturup Bakan'a derdini anlattı

01 Mart 2015, Pazar 17:45
A A

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi temel atma töreni sırasında kürsüde Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in bulunduğu sırada, protestocu esnaf Şahbaz Şahin, protokele seslenerek zor durumda olduğunu ve yetkililerin kendini dinlemediğini ileri sürdü.

BAKAN 'GÖRÜŞECEĞİM' DEYİNCE...

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi'ndeki Yaşam Merkezi'nde kiracı olduğu ve yönetimin pek çok taahhüdünü yerine getirmediği için zararda olduğunu savunan Şahin, elindeki benzini üzerine dökerek kendini yakacağı tehdidinde bulundu. Bu sırada törende bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şahin'e kendisiyle görüşeceğini söyledi. Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri Şahin'in elindeki benzin dolu şişeyi alarak, Şahin'i Bakan Müezzinoğlu'nun yanına götürdü.


Eylemci, daha sonra protokol sırasında oturup Bakan'a derdini anlattı

PROTOKOLDE DERDİNİ ANLATTI

Bir süre Bakan Müezzinoğlu'yla protokolde oturan Şahin, sorunlarını da Bakan Müezzinoğlu'na anlatma fırsatı buldu. Bakan Müezzinoğlu daha sonra fakültenin temel atma töreninde protestocu esnaf Şahin'i de davet ederek, temele harç dökme butonuna beraber bastılar. Daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi açılışına yürüyerek geçen Bakan Müezzinoğlu, Şahin'in sorunlarını da birlikte yürüyerek dinledi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;