Muğla'da polis müdahalesi 14 yaralı

Muğla'nın Milas ilçesinde, Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri ve kömür ocaklarının Özelleştirme İdaresine bağlanmasını protesto eden gruba polis müdahale etti. Yaşanan arbedede 14 gösterici yaralandı

27 Kasım 2013, Çarşamba 00:27
A A

Muğla Milas'ta 26 Kasım Salı günü 17.00’de otobüslerle Milas’a giden enerji ve maden işçileri, termik santralleri ve kömür ocaklarının özelleştirilmek istenmesine tepkilerini yürüyüş yaparak göstermek istedi.Üçyol Kavşağı’nda toplanan grup, Halilbey Bulvarı’ndan AK Parti İlçe Başkanlığı’na doğru yürümek istedi. Polis ekiplerince durdurulmak istenen grubun içindeki bazı eylemciler, yürüyüşünü sürdürmek istedi.

Bunun üzerine polis gruba müdahale etti. Yürüyüşü sürdüren ve parti binası önüne gelince yeniden müdahale edilen grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Aralarında TES- İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik ile Madin İş Sendikası Şube Başkanı Süleyman Girgin’in de aralarında bulunduğu 14 kişi yaralandı. İlçedeki hastanelerde tedaviyelari tamamlanan yaralılar taburcu edildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;