Muhalefet resepsiyona katılmadı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Köşk'te verdiği resepsiyona muhalefet katılmadı

Muhalefet resepsiyona katılmadı

Cumhurbaşkanı Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonlarının ilkini devlet protokolüne verdi. Eşsiz gerçekleşen davette Cumhurbaşkanı Gül, konuklarını tek başına karşıladı.

Resepsiyona, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Kuvvet komutanları, kabine üyeleri, çok sayıda milletvekili ile bürokratlar katıldı.

Davetli olmalarına rağmen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve DTP'lilerin katılmadığı resepsiyonda, CHP'den Ankara Milletvekili Bayram Meral, MHP'den ise Ankara Milletvekili Bekir Aksoy ile Mersin Milletvekili Behiç Çelik yer aldı.

BAŞBUĞ VE ERDOĞAN'DAN SICAK SOHBET


Resepsiyona katılan Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, Cumhurbaşkanı ile tokalaştıktan sonra aynı masa etrafında uzun süre sohbet etti. Sıcak ortamda ve gülümsemelerle geçen sohbete daha sonra TBMM Başkanı Şahin ve tebrikleri kabulünün ardından Cumhurbaşkanı Gül de katıldı. Resepsiyon, konukların tamamının salondaki yerini almasından sonra basına kapalı devam etti.

Yandex.Metrica