Mükemmel görünmek için 7 harika makyaj hilesi

Instagram'da gördüğünüz birbirinden yaratıcı makyaj videolarından sonra siz de o denli kusursuz güzelliğe sahip olabilirsiniz! Tek yapmanız gereken doğru makyaj tekniklerini öğrenmek. İşte mükemmel görünmek için 7 makyaj hilesi...

26 Temmuz 2017, Çarşamba 10:31
A A
1. Yüz küçültmek için...

1. Yüz küçültmek için...

Mükemmel bir yüz şekli için gölgelendirme tekniği en etkili yollardan biridir. Yüzü küçültmek için alın ve elmacık kemiğinin altını daha koyu bırakmak gerekir. Burun, çene ortası ve göz altını da aydınlık bırakırsanız etkili bir görünüm kazanabilirsiniz.

2. Geniş burnu daraltmak için...

2. Geniş burnu daraltmak için...

Eğer burnunuz genişse ve siz daha dar bir burun istiyorsanız, bu sorunu çözecek hızlı ve basit bir yol var: Burnun etrafını koyu bırakarak, ön ve üst yüzeyi aydınlık kontür ile belirginleştirerek istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

3. Gözlerinin altındaki mor halkaları gizlemek için...

3. Gözlerinin altındaki mor halkaları gizlemek için...

Göz altı morluklarınızı gizlemek için kapatıcıyı yoğun olmamakla birlikte hafif dokunuşlar olarak göz altınıza yerleştirin ve daha sonra bunu tüm bölgeye yedirin.

4. Daha küçük bir alın için...

4. Daha küçük bir alın için...

Daha küçük bir alın için alnınızın saç bölgesine yakın üst kısmını koyu pudra ile gölgelendirmeniz ve pudrayı sünger veya fırça dokunuşları ile eşit oranda dağıtmanız gerekir.

5. İnce kaşları büyütmek için...

5. İnce kaşları büyütmek için...

Mükemmel bir kaş için: Öncelikle hattı bozan tüyleri almalısınız. Sonrasında ise kaş kalemi ile hattınızı belirlemelisiniz. Kaşınızı belirginleştirdikten sonra kaş altını aydılatmak için beyaz farınızı da uygulamayı unutmamalısınız.

6.Dudakları dolgunlaştırmak için...

6.Dudakları dolgunlaştırmak için...

Dudaklarınıza dolgunluk vermek için, beyaz dudak kalemi ile orta kısmı aydınlatmalı daha sonra da koyu dudak kalemi ile dudak çevresini belirginleştirilmelisiniz. Dudağınızın ortasına uyguladığınız beyaz kalemi karıştırmak için parmak uçlarınızı kullanın. Son olarak da parlatıcınızı uygulayın.  

7.Küçük gözler için...

7.Küçük gözler için...

Küçük ve derin gözler için gölge tekniğini doğru bir şekilde uygulamalısınız. Burada en önemli şey üst göz kapağınızın orta kısmına biraz daha renk katmanızdır. Sonrasında ise tek yapmanız gereken rimel ile kirpiklerinize son dokunuşu yapmaktır.