Mükemmel kaşlar için 6 önemli adım

Yüzümüzün en önemli parçası gözlerimizdir. Gözlerimiziyse olduğundan daha anlamlı gösteren kaşlarımızdır. Kaşlara yüzümüz ve gözlerimize göre şekil vermek, bakımlarını yapmak güzelliğimize güzellik katacak faktörlerin başında gelir. İşte kaşlarınızı güzelleştirmek ve bakımlarını yapmak için izlemeniz gereken yol.

28 Şubat 2018, Çarşamba 10:00
A A
Yağ bakımı yapın

Yağ bakımı yapın

Kaşları şekillendirmenin yanı sıra daha güçlü olmalarını sağlamak için evde uygulayabileceğiniz bakımlar vardır. Bunlar için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Badem yağı, susam yağı ve fındık yağı bu bakım için en iyi seçeneklerdir.

Masaj yapın

Masaj yapın

Kaşlar da kirlenir ve eğer yeterli temizlik yapılmazsa bakteri geliştirebilir ya da dökülmeye başlayabilir. Bu nedenle kaşlarınızı her gün yıkamaya ve hafifçe masaj yapmaya çalışmalısınız. Masaj kan dolaşımını arttıracak ve bu sayede kaşlarınız çok daha sağlıklı uzayacaktır.

Kaliteli cımbız kullanın

Kaliteli cımbız kullanın

Kuaföre gitmek için yeterli zamana sahip olmadığınızda bile kaşlarınızın düzgün olduğundan emin olmalısınız. Bu nedenle evde düzensiz görünen kaşlarınızı düzeltmek için iyi bir cımbız bulundurmanız gerekir. Kalitesiz cımbızlar kaşlarınızı kırar ve batık çıkmalarına sebep olurlar. 

Fırçalardan yardım alın

Fırçalardan yardım alın

Sabah uyandığınızda ve herhangi bir kaş makyajı yapmadan önce kaşları mutlaka düzeltmelisiniz. Bunun için bir maskara fırçası veya kaş fırçası kullanabilirsiniz. Eğer hiçbiri yoksa eski bir diş fırçasından yardım alabilirsiniz. 

Boşluk bırakmayın

Boşluk bırakmayın

Kaşları doldurmak makyaj rutininin en önemli adımıdır çünkü kaşlarınız yüzünüzün çerçevesidir, böyle bir çerçevede boşluklar olması hoş görünmez. Böylesine basit bir adımın yarattığı farka hayran kalacaksınız. Kaşlarınızı doldurmak için bir göz farı veya kaş seti kullanabilirsiniz.

Kaş serumu kullanın

Kaş serumu kullanın

İnce kaşlarınız varsa veya kaşlarınız dökülüyorsa, büyümelerine yardımcı olması için kaş serumu kullanın. Kaş serumları kaşınızın daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyümesine yardımcı olmak için önemlidir.