Münevver'in babası çıldırdı

Başı kesilen Münevver'in babası Süreyya Karabulut, Garipoğlu Ailesi'ne ait holdingin önünde testereli eylem yaparak, katil zanlısı Cem'in 185 gündür yakalanamamasını protesto etti

04 Eylül 2009, Cuma 09:36
A A

İstanbul’da liseli Münevver Karabulut (17) 3 Mart’ta başı kesilerek öldürülmüştü. Katil zanlısı Cem Garipoğlu cinayet gününden beri kayıp. Baba Süreyya Karabulut’un Cem’in amcası Hayyam Garipoğlu’ndan 3 milyon euro ‘helallik’ istediği ortaya çıkmıştı. ‘Ben bu parayı hayır işi için kullanacaktım’ diyen Süreyya Karabulut dün Avcılar’daki Garipoğlu Holding’in önünde eylem yaptı. Gazetecilere bağıran, küfürlü konuşan, dua eden, ağlayan Süreyya Karabulut çıldırmış gibiydi. 

BABAYA TEDAVİ ŞART 
Süreyya Karabulut, “Kan parası 3 milyon euro, Cem teslim edildikten sonra hesabıma yatırılacaktı. Cem 25 Ağustos’ta teslim olmayınca parayı kabul etmedim. Bu bir tuzaktı” dedi. Polis baba Süreyya Karabulut’u izinsiz eylem yapmaktan gözaltına aldı. Anne Nagihan Karabulut da eylem sırasında babanın yanındaydı. Psikiyatr Prof. Dr. Arif Verimli babanın dünkü durumu için şunları söyledi: “Baba çok büyük baskı altında kaldı. Travma sonrası stres bozukluğu yaşıyor. Hemen tedavi edilmesi şart.”


“Ölüm tehdidi alıyorum” diye bağıran Süreyya Karabulut, kalabalığın dağıldığı sırada eşi Nagihan Karabulut’un elini öperek ağlamaya başladı. Eylem boyunca Nagihan Karabulut da ağladı.

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;