Murat Kekilli: Erdoğan, II. Abdülhamit'ten sonra...

Ünlü şarkıcı Murat Kekilli: " Erdoğan ne yapmış ki diktatör olmuş. Rahat rahat da şeytanı bile kıskandıracak şekilde Erdoğan'a sövüyorsun… "

16 Şubat 2015, Pazartesi 13:16
A A

Sanatçı Murat Kekilli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Yeni Akit Gazetesi'nden Hüseyin Kulaoğlu'na konuşan Kekilli; “Erdoğan’a diktatör diyorlar. Ya, Erdoğan gerçekten diktatör olsa sen Erdoğan’a böyle sövebilir misin? Eski Türkiye’de Cumhurbaşkanına sövseler bunları idam ederlerdi” dedi.

İşte Kekilli'nin açıklamalarının öne çıkan o bölümleri:

Siz Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bana göre 2. Abdulhamit’ten sonra gelmiş en yetenekli insanlardan birisidir. Bugüne kadar medeniyetimizin başına gelmiş en nadir insanlardan birisidir. Dünyada Müslümanlardan sanatçı, sporcu, siyasetçi, doktor, mühendis olamayacağı konuşuluyordu ama Erdoğan bu algıyı yıktı. Tam tersine dünyadaki bütün Müslümanlara umut verdi. Bu adamdan korkan insanları anlayamıyorum.

"YAKLAŞIK 10 YILDIR YASAKLIYIM"

Erdoğan’ın Çankaya’da düzenlediği ilk resepsiyona da katıldınız. Ne hissettiniz?

Çankaya’da bir davete katılacağım daha önce aklımın ucundan bile geçmiyordu. Kimse bizi o güne kadar oraya davet etmemişti. Sayın Erdoğan ise bize hem kalbimin, hem de Köşk’ün kapılarını açtı. Bu arada inancımla ilgili yaptığım açıklamalarımdan dolayı olsa gerek CHP’li belediyeler tarafından, yaklaşık 10 yıldır yasaklıyım.

“ERDOĞAN NE YAPMIŞ Kİ DİKTATÖR OLMUŞ”

Mehmet Ali Alabora ve Levent Üzümcü gibi sanatçılar, Erdoğan hakkında hakarete hatta küfre varacak düzeyde sözler sarfediyor. Bunları nasıl yorumluyorsunuz?

Bu kişiler yıllar boyunca boyunduruk altında yaşamaya alışmış olduğu için özgür kalmanın ne demek olduğunu bilmiyorlar galiba… Erdoğan’a diktatör diyorlar. Ya, Erdoğan gerçekten diktatör olsa sen Erdoğan’a böyle sövebilir misin? Erdoğan ne yapmış ki diktatör olmuş. Müziğini mi engellemiş, programlarını mı engellemiş? Rahat rahat da şeytanı bile kıskandıracak şekilde Erdoğan’a sövüyorsun… Eski Türkiye’de Cumhurbaşkanına sövseler bunları idam ederlerdi.

“OSMANLI RUHU DİRİLİRSE DÜNYA KURTULUR”

Erdoğan için, 2. Abdülhamid’den sonra gelen bir lider dediniz. Osmanlı kelimesi konuşulduğunda insanlar ürküyor. Bunun sebebi nedir?

Osmanlı yedi düveli rahatsız eden bir kelimedir. Çünkü hakkaniyetten, doğruluktan, dürüstlükten ve özgürlükten küresel güçler rahatsız olur. Emperyalistler rahatsız olur. Sömürücüler böyle bir şeye razı olmazlar. Çünkü Osmanlı ruhu dirilirse dünya kurtulur.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;