Musa cinayetinde düğüm çözülüyor

Musa cinayetinde düğüm çözülüyor

Erzurum'da 3 Kasım'da kaybolduktan 6 gün sonra cesedi bulunan Musa Kang cinayetiyle ilgili soruşturma devam ederken, olayın aydınlatılması için polis ikinci kez ailesinin ifadesine başvurdu.

Ömer Duygun İlköğretim Okulunda okuyan 13 yaşındaki Musa Kang, geçtiğimiz 3 Kasım'da kapüşonlu bir kişiyle gittiği güvenlik kameralarına yansıdıktan 6 gün sonra 9 Kasım gecesi ölü olarak bulundu. Metruk bir binada başına taşla vurularak öldürülen Musa'nın katil zanlısı olarak 17 yaşındaki amcasının oğlu S.K. (17) tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cinayetle ilgili çok yönlü soruşturma yürüten polis, Musa Kang'ın annesi Fadime Kang ile kız kardeşinin ifadesini aldı. Cezaevinde bulunan S.K.'nın da psikolog gözetiminde yeniden ifadesi alındı.

S.K., sorgulamasında suçlamaları kabul etmedi. Cinayet üzerindeki esrar perdesini Trabzon Adli Tıp Kurumu Başkanlığı ile Ankara Kriminal Polis Laboratuvarına gönderilen numunelerle ilgili sonuçların kaldıracağını vurgulayan Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, sonuçların bir kaç gün içerisinde gelmesini beklediklerini bildirdi.

Biri aileden olmak üzere üç kişinin daha cinayetle ilgisinin olduğunu tahmin ettiklerini anlatan Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, "Olayla ilgili henüz yeni bir gözaltı yok. Ama çalışmalarımız titiz bir şekilde devam ediyor. Tutuklanan S.K.'nın yanında birilerinin olduğu yönünde kanaat taşıyoruz. S.K'nın bu işi tek başına yapmadığını düşünüyoruz. Araştırmalar devam ediyor. Kesin bir şey söylememiz henüz mümkün değil" diye konuştu.