Musa'nın katil zanlısı şaşırttı

Erzurum'da 13 yaşındaki Musa Kang'ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan amcasının oğlu 16 yaşındaki S.K., Musa'yı en son iki yıl önce gördüğünü söyledi

Musa'nın katil zanlısı şaşırttı

 11 Kasım günü saat 18.00 sıralarında yakalanan ve ağabeyi Mürsel Kang'la birlikte Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube'ye götürülen S.K., psikolog eşliğinde Cumhuriyet Savcısına ifade verdi.

Arkadaşı olan amcasının oğlu Abdulkadir'e başsağlığı dileğinde bulunmak için 11 Kasım günü saat 12.00- 12.30 sıralarında Cennet Çeşme Sokak'taki evlerine gittiğini kaydeden S.K., Abdulkadir Kang'ın İstanbul'dan gelecek olan teyzesinin oğlunu karşılamak için otobüs terminaline gittiğini belirtti.

"KAMERADAKİ BEN DEĞİLİM"

Musa ile birlikte güvenlik kameralarında gözüken kişinin kendisi olmadığını ileri süren S.K. şunları söyledi: "3 Kasım günü kesinlikle Musa'yı görmedim. Zaten Musa'yı iyi tanımam. Musa'yla en son iki yıl kadar önce görüşmüştüm. O tarihten bu yana da Musa'yı hiç görmedim.

Hiçbir şekilde kaçırmadım. 3 Kasım günü saat 07.00- 07.30 sıralarında Ayazpaşa Caddesinde Musa ile dolaşmadım. Benim kapüşonlu krem renkli montum yoktur. Öyle bir pantalon ve ayakkabım da bulunmuyor. Her zaman kot pantolon ve siyah kapüşonlu polar giyerim. Ben o gün sanayideki işyerimizdeydim.

3 Kasım ve sonrasında aldığımız demir doğrama işlerini yaptım. Musa'nın anne ve babası çok ağladığı için dayanamadığım için cenazeye katılamadım. Bilgisayarı iyi kullanıp kullanmadığından haberim yok. Musa'yı kesinlikle öldürmedim."

TRABZON ADLİ TIP'A NUMUNELER ULAŞTI

Musa Kang'ın öldürülmesi üzerindeki esrar perdesini kaldıracak olan örnekler Trabzon Adli Tıp Kurumu Başkanlığına bugün ulaştı.

Musa Kang'ın kan- idrar ve iç organlarından örneklerin bulunduğunu belirten uzmanlar, 3- 4 gün içerisinde gerekli raporların düzenlenerek Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderileceğini bildirdiler.

Öte yandan cinayetle ilgili soruşturmayı sürdüren Erzurum Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Musa'nın cesedinin bulunduğu 9 Kasım'dan bu yana 30'a yakın kişinin ifadesi alındığını, Musa'nın okulu önünde çekilen S.K.'ya ait fotoğraftaki diğer iki kişinin de sorgulananlar arasında bulunduğu bildirildi.