"Müslümanım” diyerek paraları çaldı

"Müslümanım” diyerek paraları çaldı

24 Eylül 2009, Perşembe 14:59
A A

Beşiktaş’ta, İranlı Mahmut A. (50), para bozdurmak bahanesiyle yaklaştığı bir kişiden 2 bin dolar çaldı. Kendisini İranlı bir turist olarak tanıtan Mahmut A.'nın daha önce de iki kişiyi dolandırdığı anlaşıldı.

İran pasaportu bulunan Mahmut A., Ramazan Bayramı'nın 3. günü Barbaros Bulvarı'nda yürüyen R.K.’nın yanına yaklaşarak turist olduğunu ve para bozdurmak istediğini söyledi. Mahmut A., R.K.'ya “Elhamdülillah Müslümanız. Para bozduracağım ancak paraları tanımıyorum. Bana gösterir misiniz?” dedi. R.K., turist sandığı Mahmut M.’ye yardımcı olmak için cebindeki paraları gösterdi. Ancak R.K., Mahmut M. yanından ayrıldıktan sonra cebindeki paralardan 2 bin dolarının olmadığını fark etti. Son anda zanlının uzaklaştığı aracın plakasını alan R.K. polise başvurdu.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından R.K.'nın şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada şüphelinin kullandığı aracın kiralık olduğu belirlendi. Oto kiralama şirketinden şüphelinin kaldığı oteli tespit eden dedektifler Mahmut M.’yi gözaltına aldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Mahmut M.’nin aynı yöntemi kullanarak 10 Eylül'de Kartal’da S.A.’nın bin 700 dolarını, aynı gün Üsküdar’da da A.A.’nın 500 TL’sini çaldığı tespit edildi.

Üç mağdur da kendilerini dolandıran ve paralarını çalan Mahmut M.'yi teşhis etti. Soruşturmanın sürdüğünü belirten polis, Mahmut M.’nin işlemlerinin bitmesinin ardından mahkemeye sevk edileceğini söyledi.

Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;