Mutfaktaki buzdolabı bomba gibi patladı

İki hafta önce, patlayan bir şofbenin çatıdan roket gibi fırlayarak 500 metre ötedeki bir evin duvarını deldiği Eskişehir'de bu kez de bir buzdolabı bomba gibi patladı. Dubleks evde yaşanan olayda ortalık savaş alanına dönerken, o sırada evde kimse bulunmaması, olası bir faciayı önledi

12 Nisan 2015, Pazar 15:10
A A

Olay dün saat 14.00 sıralarında Eskişehir'deki Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler’de meydana geldi. 52 yaşındaki işçi emeklisi Erhan Aybar’a ait dubleks evin mutfağında patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte çıkan yangın ihbar üzerine sevk edilen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından söndürdü.


 Olay sırasında kendisinin ve eşi Ayfer Aybar’ın evde olmadıklarını belirten Erhan Aybar, itfaiye ekiplerinin yangının buzdolabı patlamasından kaynaklandığı şeklinde rapor düzenlediklerini söyledi.

 


 

Olay sırasında evde yoktular

2 çocuk babası işçi emeklisi Erhan Aybar şöyle konuştu: "Mutfaktaki kombiyi kapatıp eşim ve çocuklarımla birlikte evden çıkıp çarşıya gittik. Kısa süre sonra komşularımız cep telefonumuzdan bizi aradı. Bize ’Patlama oldu. Dumanlar çıkıyor’ dedi. Hemen geldik. İtfaiyeciler buzdolabının patladığını söyledi. Bu şekilde de rapor düzenlediler. Evimizde de zarar çok büyük. Yasal yollara başvuracağız. Yetkililerden de yardım bekliyorum."

Ayfer Aybar da mutfağın yanı sıra diğer odalardaki eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Aybar, "Çarşıya gitmemiş olaydık o saatlerde ben mutfakta olurdum. Komşum da çoğu kez 4 yaşındaki çocuğunu bize bırakırdı. Patlama sırasında evde olsaydık ölürdük. Tek tesellimiz cay kaybının olmayışı" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;