Müthiş yarış

Salı, 13 Nisan 2010 - 05:00

46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu tüm hızıyla devam ediyor. Kuşadası’ndan Turgutreis’e gelirken branşlarında süper dereceler kazanmış pedalların kıyasıya mücadelesi görülmeye değerdi. Hırs, ciddiyet ve disiplin bir tarafa, kendi içlerindeki rekabet sporcuları doruğa çıkartan görüntülerdi. Kuşadası’ndan çıkarken miniklerin ellerinde “Türk, Öğün, Çalış, Güven” pankatları ile bisikletçilere destek vermeleri, ünlü pedalların da gidonlarını bırakıp miniklere alkışlarla karşılık vermeleri fevkaladeydi.

PENALTI MI, DEĞİL Mİ?

Fırat Aydınus, Gençlerbirliği-Bursaspor maçında Bursasporlular’ın penaltı dediğini üfleyemedi. Bir gün önce Bünyamin Gezer’den etkilenmiş olacak. Ligin sonu yaklaştıkça kimse suya sabuna dokunmak istemiyor.

84. YAŞ KUTLU OLSUN

Süleyman Seba, 5 Nisan’da yeni yaşına girdi dostları ile birlikte. Ekibinde fire vardı, ama baktım ki masada eski dostların yanında yeni dostlar da var. Eee ne demişler, kurt kocayınca...

ŞEYTAN İŞİ

Rıdvan’ı dinliyordu herkes televizyondan. Sonra bir baktık ki Rıdvan onları dinliyormuş. Bir insan boşuna şeytan olmaz. Sonra gözaltı oldu ya da hasıraltı. Bir tek iyot gibi Rıdvan açıkta kaldı. Şeytan taşlama bu olsa gerek.

YİNE DÜNYAYI KALDIRDILAR

Nurcan Taylan boşuna Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu olmamış. Gün geldi biz de onu acımasızca eleştirdik ama bayan haltercimiz herkesin yüzüne öyle bir tokat vurdu ki. “Yıkılmadım ayaktayım” dercesine mesaj verdi kamuoyuna.

BİZİM MESSİ

Gaziantepsporlu Olcan Fenerbahçe altyapısından yetişti. Şöyle diyor: “Büyük futbolcu değilim. Futbolcuyum.” Sonra devam ediyor: “Gençler Dünya Şampiyonası’ndan Messi ve Fabregas çıktı ama bizlere güvenmezler.” Olcan’a yerden göğe kadar hak veriyorum. Bizde altyapıdan yetiştin mi duman oldun demektir. İlla yabancı olacaksın, yaptığın iş değil, fiyatın pahalı olacak. O zaman Türkiye’de iş görürsün.