Naim Süleymanoğlu’nun cenazesine katılan Leonidis’e soruşturma!

Yunanistan'ın efsane haltercisi Valerios Leonidis'e görevi izinsiz terk ettiği için soruşturmaya tabi olduğu iddiası şaşkınlık yarattı. Yunan eski halterci bu bilgiyi doğrulamadı ancak Yunan Halter Milli Takımı eski antrenörü Lakovou ise farklı ifadeler kullandı.

21 Kasım 2017, Salı 14:31
A A
Naim Süleymanoğlu’nun cenazesine katılması hem Türkiye hem de Yunanistan’da önemli gündem maddesi olan Valerios Leonidis ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Yunan TV kanalı Epsilon’un geçtiği habere göre eski halterci, izinsiz gittiği gerekçesiyle soruşturmaya sevk edildi.

Leonidis’in Yunan donanmasına kayıtlı memur statüsünde olduğu öğrenildi. Memur statüsünde olduğu için izin alarak gitmesi gerektiği savunuldu, bu izni almadan gittiği için incelemeye tabi olduğu öne sürüldü.


Naim Süleymanoğlu'na son görev... Türkiye evladına ağlıyor

EFSANE İSİM ORTALIĞI KARIŞTIRDI


Yunanistan halter milli takımının efsane antrenörü Christos Lakovou yaptığı açıklamada, Leonidis’in ifadeye çağrıldığını söyledi. İstanbul doğumlu olan Lakovou, “Benim bildiğim kendisini donanmada EDE’ye sevk ettiler. Bunu neden yaptılar? İzinsiz görevini terk ettiği için. Tamam, acelesi vardı ve bu yüzden üstünü bilgilendirmedi” diye konuştu. Lakovou’nun telafuz ettiği EDE, Yunan ordusundaki soruşturma birimi olarak biliniyor.

İşte Leonidis'in Naim Süleymanoğlu'nun sarılı olduğu Türk bayrağını öptüğü o anlar:


 

LEONIDIS: SORUŞTURMA YOK


Skorer’in ulaştığı Leonidis ise bu yönde bir gelişmenin bulunmadığını belirterek “Hayır soruşturma açıldığı doğru değil. Bu konuda bir problem yok” dedi. Naim’in cenazesinde Türk bayrağına sarılı tabutu öpmesiyle ilgili Yunanistan’da yapılan bazı olumsuz yorumlara da cevap veren Valerios Leonidis şunları söyledi:
 

"KÖTÜ NİYETLİ YORUMLARI UMURSAMIYORUM"


“İstanbul’a giderek dostumu son yolculuğunda uğurlamak benim için bir onurdu. Saygı duyduğum ve beğendiğim bir kişinin son kez yanında olmaya, bir arkadaşımın cenazesine katılmaya gittim, hepsi bu. Her şey bir yana biz insanız. Kötü niyetli yorumları umursamıyorum”.

(Milliyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;