Naim Süleymanoğlu'nun son durumu...

Karaciğer yetmezliği bulunan olimpiyat şampiyonu Milli Halterci Naim Süleymanoğlu 8 saat süren başarılı bir operasyon geçirdi. Kendine gelen Cep Herkülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ziyaret edildi

09 Ekim 2017, Pazartesi 11:01
A A
Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski halterci Naim Süleymanoğlu ameliyat oldu.

Acil karaciğer nakli bekleyen efsane halterci için aranan uygun donör bulunmasının ardından Naim Süleymanoğlu bu sabah Ataşehir Memorial Hastanesi'nde ameliyata alındı. 8 saat süren ameliyat başarılı geçmişti. Süleymanoğlu’nun akrabaları ve yakın çevresinde yapılan araştırma sonucunda testleri olumlu sonuç veren bir arkadaşının donör olmasına karar verilmişti.

Son gelen bilgilere göre Cep Herkülü'nün durumu iyiye gidiyor. Kısa sürede toparlanması beklenen Naim Süleymanoğlu'nun moralinin de yüksek olduğu gelen bilgiler arasında...


 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NAİM SÜLEYMANOĞLU'NU ZİYARET ETTİ


Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar'dan İstanbul'a geçmesinin akabinde, halen Ataşehir Memorial Hastanesi'nde bulunan Süleymanoğlu'nun yanına uğradı.

Ataşehir Memorial Hastanesi Genel Cerrahi ve Organ Transplantasyonu Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat'tan Süleymanoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, karaciğer nakli işleminin başarıyla gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti de ifade ettiği öğrenildi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret esnasında Süleymanoğlu ile de yaklaşık 20 dakika sohbet etti. Efsane halterci Süleymanoğlu, geçirdiği rahatsızlık sırasında kendisine gösterilen özel ilgiden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şükranlarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ataşehir Memorial Hastanesi'nde karaciğer nakli yapılmış başka hastaları da ziyaret ederek şifalar dilediği kaydedildi.
Basına kapalı yaklaşık 1 saat süren ziyarette, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;