Nalan Aksoy 2 gün hapiste yattı

Nalan Aksoy 2 gün hapiste yattı

11 Ekim 2009, Pazar 05:00
A A

Nalan Aksoy’un verdiği 12 bin TL’lik çek karşılıksız çıkmıştı. İki yıldır süren karşılıksız çek davası bitti. Nalan Aksoy gözaltına alındı ve Bakırköy Kadın Tutukevi’nin gözetim odasında 2 gün yattı. Nalan Aksoy serbest kalması için gerekli olan 12 bin TL’yi çocuklarının babası, 3 yıl önce boşandığı Cem Salur’dan istedi. Cem Salur parayı verince de özgürlüğüne kavuştu.

Eski eşinden yardım istedi

Nalan Aksoy, “Yenilediğim pasaportumu almak için 9 Eylül Cuma saat 17.00’de polise gitmiştim. Bilgisayarda arandığım çıkınca gözaltına alındım. 2 gün Bakırköy Kadın Tutukevi’nin gözetim odasında kaldım. Pazartesi sabahı eski eşim Cem Salur’u aradım ve serbest kalmam için gerekli olan 12 bin TL’yi istedim. Parayı verdi, ama bana kazık attı. Eski eşimin bana 27 bin TL’lik nafaka borcu var. Aylardır ödemiyor. Mahkeme sürüyor. Cipine ve 2 motoruna haciz koydurttum” dedi.

‘İmza atmak zorunda kaldım’

Nalan Aksoy şöyle devam etti: “Cem bu durumumu fırsat bildi. ‘Eski eşim Cem Salur’un bana hiçbir borcu yoktur. Alacaklarımdan kendi istediğimle feragat ediyorum’ diye bir kağıt imzalattı ve davayı çekmemi istedi. Elim kolum bağlı olduğu için imzayı attım. Ben serbest kaldım, Cem hemen elindeki kağıtla mahkemeye gitti. Çocukların velayetini istedi. Kızımla oğlumu kimse benden alamaz. İki elim Cem’in yakasında olacak. Zaten sırf nafaka vermemek için çocukları istiyor”.

Ahmet Cumalı / Posta

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.