Nar yemeniz için 15 ayrı neden

Nar inanılmaz tadı ve bilmediğiniz etkileriyle tam bir şifa kaynağı. Henüz nar yemediyseniz veya nar sevmeyenlerdenseniz bu haberi okuduğunuzda emin olun tam bir nar bağımlısı olacaksınız...

26 Kasım 2013, Salı 10:19
A A

Nar inanılmaz tadı ve bilmediğiniz etkileriyle tam bir şifa kaynağı. Henüz nar yemediyseniz veya nar sevmeyenlerdenseniz bu haberi okuduğunuzda emin olun tam bir nar bağımlısı olacaksınız...

Nar Yaşlanmayı Azaltır: Nar büyük miktarda antioksidan içerir. Narın suyu serbest radikaller tarafından emilir; bu da yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Nar Böbrekleri Korur: Kısa süre önce yayımlanan yeni bir araştırma, nar suyunun böbrek hasarını önlediğini ve vücuttaki zararlı toksinlere karşı böbrekleri koruduğunu gösterdi.

Nar Karaciğeri Korur ve Yeniler:Yine yayınlanan yeni bir araştırma, nar suyunun karaciğeri koruduğunu gösterdi. Nar ayrıca karaciğer hücrelerinin yenilenmesine de yardımcı oluyor.

Nar Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Nar ve nar suyu, özellikle soğuk mevsimlerde yorgunluğun giderilmesine ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine içerdiği C vitamini ile yardımcı oluyor.

Nar Antialerjiktir:Nar alerji ile bağlantılı olan biyokimyasal süreçlerin azaltılmasına içeriğinde bulunan yüksek miktardaki polifenol ile yardımcı olur.

Nar Kalp Hastalığını Önler: Yapılan bilimsel bir araştırmada narın, damar içerisinde yer alan kolesterol sentezini ve serbest radikalleri yok etmek için vücudun direncini artırdığı gözlemlenmiştir.

Nar Prostat Kanserini Önler:Nar suyu ve nar özünün prostat kanseri hücrelerinin yok edilmesine yardımcı olduğu tespit edilmiştir.

Nar Meme Kanserini Önler: Meme kanserine karşı nar suyu ve besin bileşenlerinin etkileri incelendi. İncelemenin sonucuna göre; nar suyu ve özlerinin potansiyel kanser ilerlemesini önlemek için çok etkili bir tedavi olduğu sonucuna varıldı.

Nar Cilt Kanserini Önleyebilir:Narın cilt kanserini önlemede de önemli bir yere sahip olduğu belirtiliyor.

Nar DNA'yı Korur:Nar içeriğinde bulunan bitkisel ve doğal antioksidanlar ile DNA hücrelerindeki genetik hasarı, bozulmayı önler.

Nar Yüksek Kan Basıncını Düşürür:Nar ekstresi, yağlı yemek yemeye bağlı yüksek tansiyonu; yani kan basıncını normale düşürmeye yardımcı olur.

Nar Metabolizma Hastalıklarını Düzenler:Nar, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Nar, ayrıca obezitenin sebep olduğu şeker hastalığı için önleyici etki oluşturuyor ve kilo vermeye de yardımcı oluyor.

Nar Bulaşıcı Hastalıklara Karşı Korur: Nar özünün bulaşıcı hastalıklara karşı kullanılan ilacın etkinliğini artırdığı tespit edilmiştir.

Nar, Alzheimer'a Karşı Korur:Nar, Alzheimer'ın ilerlemesini önler ve hastalığın yavaşlamasında etkili olur.

Nar, kireçlenmeye Karşı Korur:Narın içeriğinde doğal olarak bulunan maddelerin kireçlenme için de faydalı olduğu belirtiliyor.