Önceki Fotolar

Nebiyan Dağı'nda sonbahar

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yer alan, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca turizm merkezi ilan edilen Nebiyan Dağı, ormanları, yaylası ve dereleri ile Karadeniz Bölgesi'nin adeta seyir terası konumunda. Her mevsim ayrı bir doğal güzelliği bünyesinde barındıran Nebiyan Dağı, sonbaharla birlikte ziyaretçilerini karşılıyor

26 Ekim 2017, Perşembe 22:50
A A
BİRÇOK AKTİVİTE YAPILABİLİYOR

BİRÇOK AKTİVİTE YAPILABİLİYOR

Nebiyan Dağı ve ormanın olduğu alana şehir merkezinden kolaylıkla ulaşımın sağlandığını dile getiren Topaloğlu, Nebiyan Yaylası olarak da anılan alanda muhteşem manzaranın seyredilmesinin yanı sıra tırmanma, yayla turizmi, dağcılık, yamaç paraşütü, yürüyüş parkuru, foto safari gibi çeşitli sportif aktiviteler için alanlar bulunduğunu kaydetti.

Türkiye'de sadece Karadeniz bölgesinde bulunan orman güllerinin keskin kokusuyla Nebiyan ormanlarına ayrı bir hava kattığına işaret eden Topaloğlu, şunları söyledi:

Topaloğlu, Nebiyan Dağı'ndaki orman ve şelalenin her mevsim bünyesinde farklı güzellikleri barındırdığını vurgulayarak, özelikle sonbaharda mevsimin bütün özeliklerini yansıttığı için fotoğraf tutkunlarını çektiğini anlattı. 

Bölge adeta cennetten düşen bir doğa harikasıdır. Karadeniz'in seyir terası niteliğindedir. Başlı başına bir oksijen deposu olan Nebiyan Dağı ve ormanının saklı bir cennet gibi doğaseverlerin uğrak yeri olması bizi mutlu ediyor. 

Ülkemiz açısından da önemli yere sahip olan kayın ormanları, ilkbaharda sarıya çalan açık yeşil rengiyle, sonbaharda ise nefes kesen kızılıyla ziyaretçileri karşılıyor.

Yağlı kayın meyveleri de kuşların ve yaban hayvanlarının en önemli besin kaynağını oluşturuyor.

T