Netbook Türkiye pazarının yüzde 20'sini oluşturacak

Acer Notebook Kategori Müdürü Sinan Kender, netbook'ların (küçük mobil bilgisayar) Türkiye'de bilgisayar pazarının yüzde 10- 12'sini oluşturduğunu ifade etti

29 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

Acer’ın ‘Acer Ferrari One mini netbook’ ürünü başta olmak üzere 12 farklı ürününün Türkiye tanıtım toplantısında konuşan Kender, “2010’da marttan sonra pazarın yüzde 20’sinin netbook olacağına inanıyoruz” dedi. Acer Türkiye Genel Müdürü Giuseppe Mastandrea ise 2010’da netbook’ta yüzde 24, masaüstü bilgisayarda yüzde 5 büyüme beklediklerini söyledi.

Giuseppe Mastandrea Türkiye’de ikinci üç aylık rakamlara göre bilgisayarda yüzde 17.2’lik pazar payı ile ikinci sırada yer aldıklarını ifade etti. Mastandrea, son 70 yılın en büyük krizine şahitlik edilen bir dönemde bile Acer olarak dünyada 5 milyar dolarlık satış yaptıklarını dile getirdi. Türkiye’yi, teknolojide gelişen pazarlar içinde gördüklerini belirten Mastandrea, Windows 7’nin tüketici ve işletim sistemleri arasındaki bariyerleri yıktığını ve bunun Acer için itici güç olacağını kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;