Netflix’in en yüksek bütçeli dizilerinden biri olan Altered Carbon başladı

300 yıl sonraki bir gelecekte geçen; cinayet, aşk, cinsellik ve ihanetlerle dolu karmaşık bir hikayeyi anlatan Altered Carbon yayınlandı. İşte Netflix’in en yüksek bütçeli dizilerinden olan hatta Game of Thrones’un ilk üç sezonunu geride bırakan yeni dizi Altered Carbon hakkında bilmeniz gerekenler...

04 Şubat 2018, Pazar 10:18
A A

Altered Carbon 2 Şubat 2018, Cuma günü tüm dünya ile aynı anda sadece Netflix'te gösterime girdi. Los Angeles’taki prömiyeri renkli anlara sahne olan yeni dizi Richard K. Morgan'ın klasikleşmiş Siberpunk romanından uyarlandı...

İnsan bilincinin disklere kaydedilerek istenildiği an herhangi bir vücuda aktarılabildiği ve ölümün artık kalıcı olmadığı bir dünyada geçen dizinin başrollerinde Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda, Renee Elise Goldsberry, Will Yun Lee ve Dichen Lachman rol alıyor.

Dizinin senarist ve yapımcı koltuğunda ise Leate Kalogridis bulunuyor.

ALTERED CARBON'UN KONUSU NE? Yepyeni bir teknoloji, toplumu tamamen değiştirmiştir. İnsan bilinci sayısallaştırılabilmektedir, başka bir bedene transfer olmak mümkün hale gelmiştir ve ölüm artık mazide kalmıştır.

Takeshi Kovacs, yeni dünya düzenine karşı organize edilen bir başkaldırı sırasında yenik düşen yıldızlararası elit savaşçılardan hayatta kalan tek askerdir.

Bilinci yüzyıllar boyunca buz içinde hapsedilmiştir, ta ki aşırı zengin ve çok uzun yıllardır hayatta olan Laurens Bancroft adında bir adam ona tekrar yaşama şansı sunana kadar.

Bunun karşılığında, Kovacs'ın bir cinayeti çözmesini istemektedir. Bancroft'un kendi cinayetini...