Nevşehir'de tiyatral şiir dinletisi

Kapadokya Kültür Merkezi'nde yapılan ''Görmediklerinizi duyun hayat beklemez'' adlı tiyatral şiir dinletisinde öğrenciler, ünlü şâirlerin şiirlerini seslendirdi

Nevşehir'de tiyatral şiir dinletisi

Şiirleri küçük birer tiyatro oyunları eşliğinde sunan üniversite öğrencileri, seslendirdikleri duygu yüklü şiirler ile izleyenleri kimi zaman hüzünlendirdiler kimi zaman da eğlendirdiler.

Nevşehirlilerin büyük ilgi gösterdiği tiyatral şiir dinletisinde öğrenciler, sergiledikleri başarılı performanslarıyla büyük alkış aldılar.

Yaklaşık iki saat süren tiyatral şiir dinletisinde öğrenciler, Ümit Yaşar Oğuzcan, Ataol Behramoğlu, Doğan Cüceloğlu, Bedirhan Gökçe, Tayfun Talipoğlu, Damla Hoş, Serdar Tuncer, Ufuk Cengiz ve Ümit Murat Şen gibi ünlü şâirlerin şiirlerini seslendirdi. 

Dinletide üniversite öğrencileri ve idârî personelden Filiz Gümüş, Nursev Arslan, Şafak Karacaoğlu, Uğur Ünal, Ufuk Cengiz, Mehmet Özer, Zeynep Aydın, Yaprak Özdoğan, Gizem Hıdıroğlu, Hasan Dolap ve Filiz Bulut rol aldı.

Tiyatral şiir dinletisine Nevşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Nevşehir Üniversitesi akademik ve idârî personelinin yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Dinletinin ardından Nevşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar oyunculara çiçek verdi.