New York'ta yastık savaşı

Binlerce kişi, evlerinden getirdikleri yastıklarla New York'u savaş alanına çevirdi

03 Nisan 2011, Pazar 22:03
A A

Kentin ünlü Union Meydanı’nda toplananlar, yastıklarla birbirlerini ’döverek’, stres attı. İnternet üzerinden haberleşen ve çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu beş bini aşkın New Yorklu, dün yastıklarını kaptıkları gibi soluğu Union Meydan’ında aldı.

New York’ta, dün de ’yastık kavgası’ düzenlendi. Üniversite öğrencilerinin uğrak yerlerinden Union Meydanı’nda yerel saat ile 15.00’de başlayan yastık kavgası yaklaşık 3 saat sürdü. Çocuk, yaşlı, genç binlerce kişinin toplandığı alanda başlama işareti verilmesi ile birlikte herkes yastıklar ile birbirlerine vurmaya başladı.

Oldukça eğlendikleri gözüken gençler, doyasıya vakit geçirirken, Union Meydanı bir anda havada yastıkların uçuştuğu bir meydana dönüştü. İlginç görüntülere sahne olan savaş, kahkahalarla sona erdi. ’Savaş gazilerinden’ bir genç, dünyanın her yerinde burada olduğu gibi yastık ile kimseye vurulamadığını, New York’un bu yüzden farklı olduğunu ve bu yüzden şehri çok sevdiğini söyledi.

Arkadaşının kendisini hezimete uğrattığını anlatan Amerikalı genç kız, kavgadan yorgun düştüğünü ama gücünü toplar toplamaz yeniden devam edeceğini söyledi.

ELMA ALMAYA GİTMİŞTİ

Başka bir kız öğrenci de çok eğlendiğini, mücadele ettiğini ve ayakta kaldığını anlattı. Ziyaret için New York’a gelen Jennabel Michelle de elma almak için girdiği marketten yastık alıp çıktığını belirterek, ’Yastık kavgasına katılmak istedim. Ama kendimi de korumam gerekti. Bir dolar verip yastık adlım, bence iyi bir yatırım oldu" dedi.

 

Adobe Flash Player Yükle

 

 

Bu yıl altıncısı düzenlenen geleneksel ’yastık savaşı’ ’olaysız’ sona erdi. Yastık savaşına katılanlar, daha sonra getirdikleri yastıkları, hayvan barınaklarına bağışladı. Katılanların olduğu kadar hem bölgeden geçenlerin hem de New York’u ziyaret eden turistlerin ilgisini çeken yastık kavgasında, herkes tanımadıkları insanlara yastıklarla vurarak stres atmayı denedi.

Nafiz ALBAYRAK/NEW YORK (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;