Niğde'de pompalı dehşeti: 3 ölü

Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 37 yaşındaki Bekir Uçar, boşanma davası açan eşi ve kayınvalidesini pompalı tüfekle öldürdükten sonra intihar etti

Pazartesi, 27 Aralık 2010 - 09:51

Niğde'de pompalı dehşeti: 3 ölü

Ulukışla Spor Salonu’nda geçici işçi olarak çalışan ve aynı zamanda hayvancılık yapan Bekir Uçar, kardeşine ait tekel büfesini saat 23.30 sıralarında kapattıktan sonra, kendisini terk eden ve boşanma davası açan eşi 2 çocuğunun annesi Ayşe Uçar’ın kaldığı kayınvalidesi Nazmiye Dündar’ın evine gitti.

Bekir Uçar, iddiaya göre bugün doğum günü olan eşini ikna etmeye çalıştı. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrılmak isteyen genç kadın, barışma teklifini kabul etmeyince Bekir Uçar, yanında getirdiği pompalı tüfekle eşi ve kayınvalidesini öldürdükten sonra, aynı silahı başına dayayıp ateşleyerek intihar etti.

Mahalle merkezine uzak olan evde yaşanan vahşet, sabah eve gelen komşularının kanlı cesetleri fark etmesiyle ortaya çıktı. İhbar üzerine Cumhuriyet Savcısı ve polisler olay yerine gelerek inceleme başlattı.

Ölen 3 kişiden başka kimsenin bulunmadığı evde, olayı duyarak gelen ailenin yakınları sinir krizi geçirdi. Soruşturma sürdürülüyor.