Nihat Doğan'ın Survivor pazarlığı

Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesinin ardından attığı tweetle tepki çeken Nihat Doğan'ın Twitter'da yaptığı Survivor pazarlığı sosyal medyaya düştü

20 Şubat 2015, Cuma 07:57
A A

Cumhuriyet internet sitesinin haberine göre; özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesinin ardından attığı tweetle tepki çeken Nihat Doğan'ın Twitter'da yaptığı Survivor pazarlığı sosyal medyaya düştü.

Survivor kadrosunda olan Nihat Doğan için Twitter'da açılan #NihatDoğanVarsaSurvivorBoykot etiketi kısa sürede 1. sıraya yükselmişti. Bu etiketin ardından da #NihatDoğanYoksaSurvivorBoykot etiketi TT listesine girmişti.

Twitter kullanıcılarının anlam veremediği tweetlerin parayla satın alınan sahte hesaplar vasıtasıyla yapıldığı ortaya çıktı.

"Ortaya çıkan ekran görüntüsünde Nihat Doğan troll hesaplardan TT yapan kişiye, "Kardeşim bugün benim için çok önemli bir gün NihatDoğanYoksa SurvivorBoykot bu etiketi tt yapmamız gerekiyor" mesajı atıyor. Karşılığında "Yaparım 400 TL" yanıtını alıyor. Nihat Doğan da bunun üzerine "Yoğunum bugün 1 saat içinde tt olması gerekiyor" yazıyor Troll hesaplardan TT yapan kişi de "ödeme yapmadan işlem yapmam" diyor. İşte o konuşmanın ekran görüntüsü (Yanda)

özgecan Aslan cinayetinin ardından attığı tweetler nedeniyle, Nihat Doğan Survivor'dan ve Galatasaray'dan atıldı, menajeri istifa etti, hakkında suç duyurusunda bulunuldu, radyolar şarkılarını yasakladı.