Nissan X-Trail yenilendi

Temmuz 2017 itibarıyla Avrupa ile birlikte Türkiye'de de satışa sunulan Nissan'ın SUV sınıfındaki amiral gemisi X-Trail'i test ettik. İşte detaylar. Hazırlayan: Posta Ekonomi Servisi Bilal Emin Turan

19 Eylül 2017, Salı 21:44
A A

Dış tasarım detayları yenilenen X-Trail'in yeni özelliklerle iç mekan kalitesi artırılırken sürüş güvenliğini destekleyen yeni teknolojiler devreye alınmıştı. Ayrıca yeni X-Trail ile 7 koltuk seçeneğine ek olarak 5 koltuk seçeneği de seçenekler arasına girmiş.

Belirgin ve karakteristik çizgileri, vurgulu çamurluk ağızları ve akıcı zarif hatlarıyla dikkat çeken Nissan X-Trail kaslı bir görünüme sahip.

Ön tamponla bütünleşen yeni 'V' formlu ön ızgara, dinamik bir görünüm sergiliyor.

Yeni ön farlar yeni bumerang formlu gündüz farlarıyla tamamlanıyor.

Sky Pack ve Design Pack donanım seviyelerinde halojen farlara yer verilirken Platinum donanım seviyesinde BI-LED Far Sistemi devreye giriyor.

Yeni X-Trail'de BI-LED Far Sistemi, araç hızı ve direksiyon açısı ile birlikte çalışan ve viraj içini aydınlatan Adaptif Far Sistemiyle destekleniyor.

Ön sis farları tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor.

Tasarımı yenilenen arka tampon ilave edilen krom detaylarla daha kalite hissi artırılmış.

Tasarımdan kaynaklanan 50 mm'lik artışla uzunluğu 4.690 mm'ye ulaşan Nissan X-Trail'in genişliği (1.830mm), yüksekliği (1.710mm) ve dingil mesafesi (2.705mm) değişmedi.

Nissan X-Trail'in iç mekanındaki kalite algısı da artırılmış.

Tüm X-Trail versiyonlarında standart olarak sunulan yeni direksiyon dikkat çekiyor.

'D' formlu alt kenarı düz direksiyon simidi giriş-çıkışları kolaylaştırırken aynı zamanda daha sportif bir his ve görünüm sunuyor.

X-Tronic otomatik şanzımanlı versiyonların yeni deri vites kolu da iç mekandaki kalite algısına katkı sağlayan detaylardan biri.

Müşterilerinden gelen talebi değerlendiren Nissan, premium ses sistemi geliştiricisi Bose işbirliği ile Platinum donanım seviyesinde yüksek kaliteli bir ses sistemi sunuyor.

X-Trail'in en üst iki donanım paketinde elektrikli bagaj kapağı standart olarak sunuluyor. Bagaj kapağını açmak için kullanıcının ayağını arka tamponun altına uzatması yeterli.

Bagajda geniş bir yükleme alanı mevcut.

Yenilenen X-Trail'de geri manevra yaparken veya park yerinden çıkarken oluşması muhtemel kazaların önüne geçmek için ilk kez 'Arka Çapraz Trafik Uyarısı' sunuluyor.

Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Yorgunluk Algılama Sistemi, Akıllı Park Yardımcısı, Akıllı Çevre Görüş Sistemi ve Şerit Takip Sistemi gibi teknolojiler X-Trail'de sürüş güvenliğini artırıyor.

X-Trail, 130 HP gücündeki 1.6 litrelik dizel motor seçeneği sunuyor. Motor seçenekleri manuel şanzıman dışında X-Tronic otomatik şanzımanla da kombine edilirken önden çekişli versiyonlar dışında dört tekerlekten çekiş seçeneği de bulunuyor.

Donanım seviyesine bağlı olarak açılabilen panoramik cam tavan, deri döşeme ve tavan rayları devreye giriyor. Fiyat: Eklenen özellikler ile daha donanımlı hale gelen Yeni X-Trail, 163 bin 300 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. En donanımlı versiyon olan Platinum versiyonu ise 191 bin 850 liradan satışa sunuluyor.

Nissan ayrıca, Yeni X-Trail için lansmana özel 36 ay vadeli yüzde 0.99 faizle 60 bin TL kredi fırsatı sağlıyor.