Nobre imzayı attı, golü unuttu

Beşiktaş'ın suskun golcüsü Mert Nobre siyah-beyazlı kulüple sözleşme imzaladıktan sonra gol atamadı

Nobre imzayı attı, golü unuttu

Siyah-beyazlı kulüple 24 Nisan 2009 tarihinde yeniden anlaşan Mert Nobre, bu anlaşmadan sonra adeta gol orucuna girdi ve resmi maçlarda takımı adına tek gol dahi atamadı.

İMKB'ye bildirilen bu anlaşmanın ardından 2 Haziran’da da 3 yıllık sözleşmeye imza atan Mert Nobre, bu sezonun 12. haftası geride kalmasına rağmen gol yollarındaki suskunluğunu bozamadı.

247 GÜNLÜK HASRET
En son golünü 7 Mart 2009’da Ankara deplasmanında, siyah-beyazlıların 3-2 galibiyeti ile sonuçlanan Hacettepe maçında atan Nobre, daha sonraki hiçbir resmi maçta gole ulaşamadı.

Nobre, toplam 247 gündür (7 Mart 2009-9 Kasım 2009) siyah-beyazlı taraftarlara gol sevinci yaşatamazken, bu sezon gol yollarında sıkıntı yaşayan takımına da destek olamadı.

AVRUPA’DA DA KAYIP


Nobre, Turkcell Süper Lig’in yanı sıra Avrupa kupalarında da gol yollarında etkisiz kaldı. Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon yapılan 4 maçta da forma giyen Nobre, takımı adına bu maçlarda gol atamadı.

TÜRKİYE’DE 93 GOLÜ VAR
Türk vatandaşlığına geçtikten sonra Mert adını alan Nobre, 7 yıllık Türkiye serüveninde toplam 93 gole imza attı. Fenerbahçe’de 3, Beşiktaş’ta da 4 sezondur forma giyen Nobre, 74’ü lig, 12’si Türkiye Kupası, 6’sı Avrupa kupaları, 1’i de TFF Süper Kupa maçı olmak üzere toplam 93 gol kaydetti.