Nobre'nin oğlunun son durumu

Beşiktaş'ın Brezilya asıllı Türk futbolcusu Mert Nobre'nin küçük oğluna henüz tanı konulamadı

26 Şubat 2010, Cuma 16:52
A A

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Marcio Nobre'nin 7 yaşındaki oğlu Nicolas'ın sağlık durumuyla ilgili henüz kesin tanı konulamadı, bir enfeksiyon hastalığı emareleri bulunduğu bildirildi.

Ümraniye'deki Hisar Intercontinental Hospital'ın yoğun bakım servisinde tedavisi süren Nicolas'ın durumuyla ilgili, Prof. Dr. Emin Ünüvar ve Dr. Alper Demiraslan, basın mensuplarına açıklamada bulundular.

Nicolas'ın, öğle saatlerinde, ailesi tarafından ani gelişen ciddi bir sağlık sorunu nedeniyle nöbet, ateş ve baş ağrısı şikayetleriyle hastanelerine getirildiğini belirten Prof. Dr. Emin Ünüvar, “Havale geçirerek gelen vakada gerekli tıbbi müdahaleler yapıldı. Şu an durumu yoğun bakım ünitesinde izlenmekte, gerekli test ve tedaviler uygulanmaktadır. Kesin tahlil sonuçları çıkmadan bir şey söylemek mümkün değil, ama bir enfeksiyon hastalığı emareleri var. Sonuçlar ortaya çıktıkça, durumu netleşecektir. Hayati tehlike, yoğun bakımda bulunan her hastada vardır, ama çok ağır, ciddi boyutta değil. Tedaviye yanıt vereceğini ümit ediyoruz” dedi.

Nicolas'ın yakın zamanda bir enfeksiyon hastalığı geçirdiğini bildiklerini aktaran Prof. Dr. Ünüvar, şunları kaydetti: “Ama bu durum, şu anda pek çok çocukta var. Bir kulak enfeksiyonu yönünde bulgular var. Toplum sağlığını riske sokacak bir hastalık bulguları yok. Özellikle havale, kusma, baş ağrısı demek, beyin ve onu saran zarların enfeksiyonu ön planda demektir. Merkez sinir sistemini etkileyen bir enfeksiyon hastalığı ön planda diyebiliriz. Buraya geldiğinde, havale nedeniyle bilinci kapalıydı. Şu anda verdiğimiz bazı ilaçların tesiri altında. Kontrollü olarak tarafımızdan uyutuluyor.”

DR. DEMİRASLAN: “MENENJİT GEÇİRDİ DİYEMEYİZ

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Dr. Alper Demiraslan, yöneltilen bir soru üzerine, ellerindeki mevcut sonuçlara göre Nicolas'ın menenjit geçirdiğini söylemelerinin doğru olmayacağını ifade etti. Hastanın durumuyla ilgili kesinleşmiş bir tanının olmadığını yineleyen Demiraslan, şunları söyledi: “Birtakım kötü hadiselerin olmadığını biliyoruz. Örneğin bir beyin kanaması değil bu beyinde önemli bir patoloji oluşturan bir lezyon, tümör değil. Nöbet durumunda geldiği için, enfeksiyon ağırlıklı olduğunu düşünüyoruz. Halk arasında birtakım inançlar vardır, 'menenjit geçirdi' diye, böyle bir durum söz konusu değil şu anda. Beraber olduğu insanları tehdit eden bir hastalığı olduğunu da düşünmüyoruz. Temas ettiği insanların rahat etmesi gerekiyor. Yarın durum daha da netleşecek. Laboratuvar sonuçlarını elimize net olarak alacağız. İnşallah buradan hep birlikte çıkışını göreceğiz. Test sonuçlarının bir kısmını gördük, ama kesin konuşmak için elimizde yazılı olarak, ilgili uzmanların imzasıyla teşhis bulunması gerekiyor.”

Nobre ailesinin yaşadığı üzüntüye değinen Demiraslan, ilk geldikleri zamana göre daha iyi olduklarını belirterek, “Yarına kadar bazı olumlu, güzel mesajlar verirsek, hepinizi görmek istiyor. Önce yapmamız gerekeni yapalım. Herkesin dualarını beklediklerini ifade ettiler. İyi olacağına gönülden inanıyoruz” diye konuştu. Bu arada, Marcio Nobre ve eşinin, hastanede tercüman vasıtasıyla doktorlarla görüştükleri ve oldukça üzgün oldukları gözlenirken, Fenerbahçe'de forma giyen Brezilyalı oyuncu Alex de Souza'nın da çifti ziyaret ettiği öğrenildi.

***

Beşiktaş Kulübü’nden alınan bilgiye göre, 7 yaşındaki Nicolas, Özel Hisar Intercontinental Hospital’da tedavi altına alındı.

Nicolas’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama ve teşhisin, gerekli tetkiklerin tamamlanmasının ardından bu akşam yapılacağı, Beşiktaş Kulübü doktorlarının da yakından ilgilendiği Nicolas Nobre’nin, halen yoğun bakımda bulunduğu bildirildi.

Beşiktaş Kulübü’nün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Nicolas Nobre’nin yaşadığı sağlık sorunundan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, acil şifalar diler, futbolcumuz Mert Nobre’ye ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız" denildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;