Nokia'nın Fişi Çekilen Servisi Hangisi?

Nokia'nın Ovi çatısı altında topladığı mobil servislerinden bu kez bir yenilik değil, son haberi geldi. İşte fişi çekilen Ovi servisi...

Pazartesi, 06 Eylül 2010 - 13:22

Nokia'nın Fişi Çekilen Servisi Hangisi?

Finlandiya'lı üreticinin arzulanan popülariteye bir türlü erişemeyen servisi Ovi Files, bir çeşit dosya paylaşım uygulaması. Kullanıcıların hem cep telefonlarından hem de bilgisayarlarından erişebildikleri ortak bir mobil ortam oluşturmak amacıyla kurulan servisin 18 Haziran 2009 tarihinden itibaren tamamen ücretsiz hale getirildiği duyurulmuştu. Ancak anlaşılan o ki bu atılım Ovi Files'ı kurtarmaya yetmemiş.

Kullanıcılarına bir elektronik posta gönderen Nokia, 1 Ekim 2010 tarihinde Ovi Files'ı kullanıma kapatacağını belirtmiş. Dünya genelinde 1.5 milyondan daha fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan servisin özellikle son dönemde yeni web uygulamalarının geliştirilmesi ile ilgiyi epey kaybettiği belirtilmiş. Avvenu firması tarafından kurulan servis 2007 yılında Nokia tarafından satın alındıktan sonra Ovi Files adını almıştı. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.