'Nuh'un Gemisi'ne büyük yalanlama

Nuh'un Gemisi'ni bulduklarını iddia eden ekibin Amerikalı eski üyesi öyle bir iddia ortaya attı ki...

30 Nisan 2010, Cuma 12:20
A A

Nuh’un Gemisi’ni bulduklarını söyleyen Çinli ekipte yer alan ancak sonra ayrılan ABD’li bilim adamı Randall Price yayınlanan fotoğrafların sahte olduğunu ve geminin bulunduğu açıklamasının, türk rehberlerin tezgahı olduğunu öne sürdü.

World Net Daily ve Christian Science Monitor sitelerinde yazılı açıklaması yayınlanan Price şu ifadeleri kullandı: “Gösterilen tahtalar Karadeniz’deki eski bir yapıdan kamyonlara yüklenerek Ağrı Dağı’na tırmanmak isteyenlere rehberlik eden Paraşüt adlı Doğubeyazıtlı şirket tarafından dağa çıkarıldı.

KAMYON BİLE BİLİNİYOR

Hatta tahtaları taşıyan kamyonun hangisi olduğu bile biliniyor. Fotoğrafların çoğu Ağrı Dağı’nda değil Karadeniz’deki o yapıda çekildi. Fotoğraflarda örümcek ağlarını görebilirsiniz. Bahsedilen yükseklikte örümceğin yaşaması mümkün değildir. Ben bu fotoğrafları 2008’in yaz aylarında gördüm. 2009’un yazında Çinli ekibi Paraşütçüler bölgeye götürdüler.

'TÜRK REHBERLERİN TEZGÂHI'

Hilenin farkındaydım ama Çinliler kendilerine gösterilen bu yapıya inandılar. Zaten içlerinde donanımlı bir arkeolog ya da jeolog yoktu. Tahtaları İran’da test ettirdiklerini söylüyorlar. Gerçekten bunların doğru olduğuna inanıyorlarsa kalıntıları bağımsız bilim adamlarının incelemesine açsınlar. Geminin bulunduğu açıklaması Türk rehberlerin Çinliler’den para sızdırmak için kurdukları tezgahtır.“ 

(VATAN)

Adobe Flash Player Yükle

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;