Nuri'ye erken önlem

Bundesliga lideri Dortmund, müthiş çıkışıyla dikkatleri çeken Nuri Şahin'i elinden kaçırmak istemiyor. Mukavelesinde 6 milyon euroya serbest kalabilir maddesi bulunan genç yıldız ile görüşmelere başlandı

19 Mart 2011, Cumartesi 11:23
A A

Bu sezon oynadığı futbol ve gösterdiği performansla Borussia Dortmund'un liderliğinde büyük pay sahibi olan A Milli futbolcu Nuri Şahin'i kulübü elinden kaçırmamak için girişimlere başladı.
Alman basını 2013'e kadar sözleşmesi bulunan yıldız oyuncunun uzun bir süre Dortmund'a hizmet etmesi için masaya oturmaya hazırlandığını yazdı. Ancak Nuri Şahin'in sözleşmesini uzatmak istemelerinin asıl nedeninin 2 yıl sonra bedelsiz ayrılma ihtimalinin olmadığı ortaya çıktı.
Asıl sebebin ise yıldız oyuncunun sözleşmesinde bulunan 6 milyon euro karşılığında serbest kalma maddesi olduğu bildirildi. Özellikle bu sezon oynadığı futbolla birçok Avrupa devinin iştahını kabartan milli oyuncu Nuri Şahin için gelebilecek 6 milyon euroluk bir teklif Dortmund'un elini kolunu bağlayacak.

Dortmund umutlu
Borussia Dortmund'un CEO'su Hans Joachim Watzke, yıldız oyuncuları Nuri Şahin'le görüşmelere başladıklarını ve kendisinin Dortmund'la olan sözleşmesini uzatacakları konusunda ümitli olduklarını açıkladı.

MİLLİYET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;