'Nymphomaniac'dan yeni görüntüler

Danimarkalı yönetmen Lars von Trier'in Türkiye'de vizyona girmesi yasaklanan filmi 'Nymphomaniac'ın ikinci bölümü daha önce görülmemiş versiyonuyla Venedik Film Festivali'nde görücüye çıkacak

29 Ağustos 2014, Cuma 13:39
A A

Türkiye ’de 'İtiraf' adıyla vizyona girmesi planlanan ama mahkeme kararıyla yasaklanan 'Nymphomaniac‘, dünya sinemalarında iki bölüm halinde gösterildi.
Dünyada çok ses getiren 'Nymphomaniac; 50'li yaşlarının başındaki bir kadının çocukluğundan itibaren erkeklerle olan ilişkilerini anlatıyor.

Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Jamie Bell, Uma Thurman, Willem Dafoe gibi oyuncuların rol aldığı 'Nymphomaniac', birinci bölümü ilk kez Berlin Film Festivali'nde sansürsüz olarak gösterilmiş ve eleştirmenlerden övgüler almıştı.  'Nymphomaniac'ın ikinci bölümü daha önce görülmemiş versiyonuyla Venedik Film Festivali'nde görücüye çıkacak. Ünlü yönetmen, festival öncesi filmin kesilmiş sahnelerinden üçünü yayınlandı.


Filmin ikinci bölümü kesilmiş sahneleriyle dünya sinemalarında vizyona girmesine rağmen uzun versiyonu ilk kez şu sıralar devam eden Venedik Film Festivali'nde sinemaseverlerle buluşacak.

Türkiye'de sadece !f İstanbul ve İstanbul Film Festivali kapsamında izlenebilen 'İtiraf Bölüm 1', 1 saat 50 dakika, 'İtiraf Bölüm 2' ise 2 saat 10 dakika sürüyor. (Hürriyet)
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;