O hastane kapatıldı!

Sağlıklı doğan bebekleri yoğun bakımda tutarak SGK'dan haksız kazanç sağladığı iddia edilen hastane ile ilgili soruşturma başlatıldı

02 Nisan 2011, Cumartesi 17:39
A A

Sağlık Bakanlığı, İstanbul Özel Kartal Hastanesi yenidoğan yoğun bakımından basına yansıyan görüntülerin ardından, Bakanlık tarafından başlatılan soruşturma bitene kadar hastanenin kapatılmasına karar verildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, dün akşam İstanbul Özel Kartal Hastanesi yenidoğan yoğun bakımından basına yansıyan görüntülerle ilgili olarak açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

"Sağlık Bakanlığı olarak, Sağlıkta Dönüşüm Programı ile insan sağlığını her şeyden kutsal sayan bir anlayışla yürüttüğümüz sağlık hizmetlerinde, bu tip davranışlara müsamaha gösterilmesi söz konusu olamaz" denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’ın talimatlarıyla dün akşamdan itibaren müfettiş heyetimiz adı geçen kurumda incelemelerini sürdürmektedir. İlk rapora göre soruşturma bitene kadar hastanenin kapatılmasına karar verilmiştir. Hızla tamamlanacak soruşturmanın sonuçları kamuoyu ve ilgili savcılıklarla paylaşılacaktır."

İŞTE HASTANE İLE İLGİLİ İDDİALAR

 

Adobe Flash Player Yükle

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;