O katilin kuzenleri konuştu: Keşke o kazada ölseydi!

Özgecan'ı vahşice öldüren Suphi Altındöken'in amca çocukları katilin hakkındaki çarpıcı bilgiler verdi. Suphi Altındöken'in sürekli eşini dövdüğünü söyleyen kuzenleri 4 yıl önce de babasını bıçaklayan katil zanlısı için "3 yıl önce motosiklet kazası geçirmişti, keşke ölseydi. Onunla aynı soyadını taşımak çok ağır” diye konuştu

O katilin kuzenleri konuştu: Keşke o kazada ölseydi!

Katil zanlısı Suphi Altındöken’in amcası Vehzat Altındöken, kardeşi ve yeğeniyle uzun zamandır görüşmediklerini belirterek, "Suphi bir trafik kazası geçirmişti. Travma yaşadı, psikolojisi bozuldu, psikopat oldu. Kafası parçalandı, yüzüne platin yerleştirildi. Babasını düğün günü bıçakladı.

Annesi babasını suçluyormuş. Doğrudur. Babası da annesine şiddet uyguluyordu. O yüzden 4 yıldır ayrı yaşıyorlar. O da çocuklarını eşini dövüyordu. Soyadımızı değiştirmeyi düşünüyoruz. Bu olaydan dolayı çok üzüntülüyüz" dedi.

TABELADAN SOYADINI SİLDİRDİ

Suphi Altındöken’in kuyumculuk yapan bir başka akrabasının da işyeri tabelasından soyadını sildirdiği öğrenildi.

Öte yandan katil hakkında açıklamada bulunan amcasının çocukları da çarpıcı bilgiler verdi.

Buna göre Suphi Altındöken’in anne babası 10 yıl önce boşandı. İlkokul mezunu Suphi babasıyla, kız kardeşi ise annesiyle yaşamaya başladı.

Daha önce kuyumcu dükkânı bulunan ve ekonomik durumu oldukça iyi olan baba, iflas etti. Bunun üzerine Suphi parasız kaldı.

İşsiz olan katil zanlısı, 4 yaşındaki oğlunun annesi N. A.’yı dövmeye başladı. Bununla da yetinmedi genç kadını sürekli aldattı. Genç kadın da kocasına karşı “şiddet” gerekçesiyle boşanma davası açtı.

'KEŞKE O KAZADA ÖLSEYDİ'

Suphi, Özgecan’a kıymadan 5 gün önce eşinin yanına gidip, “İşe başladım, düzeleceğim artık kendimi evime vereceğim” diyerek barışmayı teklif etti. N.A., boşanma davasından vazgeçip kocasının yanına döndü.

Ancak çift, adrese kayıtlı oldukları Yeşilyurt mahallesindeki evlerinde kalmak yerine farklı yakınlarının evlerinde kalıyordu. Çünkü ailenin evine Suphi Altındöken'in borçları nedeniyle art arda icra takipleri geliyordu.

Suphi’nin amca oğlu Edip Altındöken, “Suphi’nin içi pis. Görüşmüyoruz. Kazanılacak insanlar değiller. 3 yıl önce bir motosiklet kazası geçirmişti. Keşke o kazada ölseydi” dedi.

Kuyumcu olan Altındöken, “Özgecan’a ve ailesine kendi kızımız gibi üzüldük. Aracılar vasıtasıyla, acılı aileye ‘Bu bir vahşet’ diyerek taziyelerimizi ilettik. Suphi, daha önce babasını bıçakladı.

Karısını dövüyordu. Hatta bir ara boşandıklarını ardından da barıştıklarını duyduk. Ama görüşmediğimiz için bunları başkaları söylüyordu. Onunla aynı soyadını taşımak çok ağır.” diye konuştu.

3