O şarkıyı Merve Boluğur'a yazmış!

Şarkıcı Murat Dalkılıç 'işkolik' olduğunu, bu nedenle birlikte olduğu kadına çok fazla zaman ayırıp görüşemediğini ve bunun da kıskançlıklara yol açtığını söyledi. Dalkılıç, 'Uğur' isimli şarkısını ayrıldığı sevgilisi Merve Boluğur'a doğum günü hediyesi olarak yazdığını da açıkladı

23 Şubat 2015, Pazartesi 10:20
A A

Türkiye’de röportaj isteklerine sıcak bakmayan Murat Dalkılıç, Zepnep Özek’in Arap MBC4 kanalı için hazırladığı 'Turki Ekstra’ programında soruları yanıtladı.

Murat Dalkılıç  tiyatro eğitimi gördüğünü, sinema-televizyon alanında master yaptığını ve oyuncu arkadaşlarının da etkisiyle video klip çekimlerinde zorlanmadığını söyledi. Dalkılıç, zorlandığı fotoğraf çekimlerinden nefret ettiğini ifade etti.

'BEN ESMER İNSANIYIM'

Dalkılıç, Arap sunucu Liana Dahdouh’un sorularını yanıtlarken 'Kördüğüm’ şarkısının 3 gün süren klibinde günde 14-15 saat oynayan Özge Özpirinççi’ye minnettar olduğunu söyledi. Murat Dalkılıç ’Bu Nasıl Aşk’ klibinde sarışın Finlandiyalı top model Heidi Hautane’nin rol aldığını belirtirken bir soru üzerine "Hiç sarışın sevgilim olmadı. Sarışınlarla o şekilde iletişim kuramıyorum herhalde. Daha doğrusu o gözle bakamıyorum sarışınlara. Bilmiyorum renkli gözlü sarışın falan. Daha fazla ben esmer insanıyım. Daha Ortadoğu insanıyım. Kadına daha çok yakıştığını düşünüyorum" dedi.

Dalkılıç, internetteki arama motoru Google’da Murat Boz’u geçerek birinci sırada çıktığı hatırlatılınca esprili dille şunları söyledi:

GOOGLE’DA MURAT BOZ’DAN ÖNDE

"Şundan dolayı olabilir o; Murat hep televizyonda zaten. İnsanların merak edip araştırdığı, araştırması gereken biri değil. Ben de hiç televizyonda değilim. Röportaj bile vermiyorum. Yeni şarkılarım beğenildi, sevildi. O yüzden daha fazla aratılıyor olabilir ama bunu Murat’a söyleyeceğim birazdan. Ben çok klip çekiyorum. Aslında Murat’ın da çok fazla hit şarkısı var. Bir albümde 5-6 klip çektiğim, çok fazla uğraştığım için kendi mesleğimle, şarkıcılıkla biraz daha daha fazla hit oluyor olabilir. Murat biraz televizyonda başarılı. Çok güzel, acayip espirili bir adam. İnsanlar onu orada çok sevdi. O da insanların ona yaklaşımını sevdi. O yüzden biraz daha orada duracak o."

Murat Dalkılıç, Arap sunucu Liana Dahdouh ile...

'OLGUNLUĞA SAHİP ZEKÂ BENİ ETKİLEYEBİLİYOR'

Murat Dalkılıç, hangi oyuncuları çok sevdiği sorulunca "Serenay’ın oyunculuğunu seviyorum. Sinem Kobal da, Merve de, Tuba Büyüküstün de çok iyi; ama ben yaşlıları daha fazla izlemeyi seviyorum. Yaşlı kadınlar bence çok güzel oyun veriyorlar Türkiye’de" karşılığını verdi. Dalkılıç, bir kadında zekâya çok önem verdiğini vurgularken şunları söyledi:

"FLÖRTÖZ DEĞİLİM"

"Dışarıdan çok eğlenceli görünse de çok zor bir meslek yapıyoruz. Çok vakit ayıramıyorsun, görüşemiyorsun, kıskançlıklar yaratabiliyor. Bunu çok kaldırabilecek olgunluğa da sahip birisinin zekâsı beni etkileyebiliyor. 'Mükemmel kaşı gözü, işte şöyle fiziği, kariyeri olsun’ falan diyen bir adam değilim hiç. Hiç olmadım yani öyle. Erkekler flört severler yani. Bunu sevmeyecek erkek olacağını pek zannetmiyorum. Şıpsevdi olmamayı da tercih ediyorum. Belki mesleğimin bana vermiş olduğu duvarlar var. O duvarları koyuyorum. Gönül ister ki flört edeyim, gezeyim sağda solda. Benim hamur başka türlü gelişmiş. Ben biraz işkolik bir adamım. Yani 'flörtöz' değilim."

"MERVE’YE DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİYDİ"

Murat Dalkılıç, son albümümde 'Uğur’ isimli bir şarkısı olduğunu ayrıldığı sevgilisi Merve Boluğur’a 'Doğum günü hediyesi’ olarak yazdığını anlatırken "Başka yok. Yayınlanmış yok. Güzel başlıyor, sonra olmayabiliyor bu işler hep kısmet. Olmayınca olmuyor yani" dedi.

İhsan DÖRTKARDEŞ-DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;