"O Windows" gerçekmiş!

Microsoft'un geliştirdiği yeni Windows'un kod ismi, dikkatsiz bir çalışan yüzünden ortaya çıktı!

27 Haziran 2014, Cuma 14:15
A A

Microsoft'un umutlarını suya düşüren Windows 8'den sonra yeni CEO'su ile geliştirmeye başladığı yeni Windows'un isminin ne olacağı merak ediliyordu. Windows 9 olarak isimlendirebileceğimiz yeni Windows'un aynı zamanda bir kod isminin olduğu biliniyordu ancak bu isim resmen hiç telaffuz edilmemiş ve Microsoft'tan da bir açıklama gelmemişti.

Microsoft içinden sızan bilgilerde yeni Windows'a "Threshold" kod adının verildiği ortaya çıkmıştı ancak yine de kesin bir bilgi bulunmuyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde LinkedIn'de ortaya çıkan bir profil, yeni Windows'un isminin Threshold olduğunu kanıtladı.

Microsoft'ta yeni Windows'u geliştirmekle görevli bir yöneticinin öz geçmişine, Windows Threshold Proje Yönetmeni olarak yazması, dikkatli gözlerden kaçmadı ve böylece Microsoft'un yeni Windows'a Threshold ismini taktığı ispatlanmış oldu.

Resimlerle: 50 harika Windows 9 konsepti!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.