O yarışmacı başından vuruldu

Ses yarışmasındaki performansıyla tanınan 19 yaşındaki Mutlu Kaya, Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde başından silahla vuruldu. Kaya'nın durumu ağırPOSTA geçtiğimiz günlerde 'MUTLU'nun hayati tehlikede' haberiyle uyarmıştı

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 - 12:32

O yarışmacı başından vuruldu
Ergani ilçesinde, ulusal televizyon kanalındaki ses yarışmasına katılan Mutlu Kaya, evinde uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.
 
Fatih Mahallesi'ndeki evinde henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce tabancayla başından vurulan Kaya, Ergani Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 
 
Geçtiğimiz günlerde POSTA'nın duyurduğu haber gerçek oldu. POSTA yaptığı haberle uyarmış ve  'Hayatı tehlikede' demişti.
 
 
 
Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Kaya'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
 
Saldırıyı düzenleyen kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.
 
SİBEL CAN: NASIL KIYDILAR SANA 
 
Haberi alan Sibel Can Instagram sayfasınd Muıtlu Kaya'nın fotoğrafını paylaştı ve altına "Benim güzel Mutlu kızım nasıl kıydılar sana. Çok üzgünüm. Yarışma sayesinde tanıdığım, binlerce pırlanta kızımızdan biri olan Mutlu'nun sağlık durumu şu anda çok kritik. Acil şifalar diliyorum. Dualarımızı eksik etmeyelim.." notunu düştü.
 
SİBEL CAN 'VELİAHTIM' DEMİŞTİ
 
 
Ulusal televizyon kanalında yayınlanan yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alan şarkıcı Sibel Can, 19 yaşındaki Mutlu Kaya'yı takımına katmak için Diyarbakır'a gitmiş ve Kaya'yı çalıştığı okul kantininde ziyaret etmişti. Can'ın genç yarışmacı için "veliahtım" demişti.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ergani'de Fatih Mahallesi'ndeki evinde henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce silahla başından vurularak ağır yaralanan Mutlu'ya yönelik saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince yürütülen çalışmalarda, saldırı olayıyla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheli, ifade işlemleri için İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.