Obama hindiyi affetti

Obama, ABD Başkanlığı geleneklerine uyarak, Şükran Günü için kendisine sunulan hindinin hayatını bağışladı

Obama hindiyi affetti

ABD Başkanı Barack Obama, Şükran Günü için kendisine sunulan hindinin hayatını bağışladı. Ulusal Hindi Federasyonu tarafından kendisine sunulan hindiyi, kızları Sasha ve Malia ile birlikte alan Obama, 20 kilogramlık ’Courage’ (Cesaret) adlı hindiyi kesilmekten kurtardı. 

Obama yetkililere, "Duyduğuma göre Başkan Eisenhower ve Johnson hindilerini yemişler, ama bunun için onları suçlayamazsınız, bu kuş gerçekten güzel görünüyor" dedi. 

ASLINDA YEMEK İSTEMİŞ!

"Geleneği bozup hindiyi yemek istediği ancak kızlarının müdahalesiyle hindiyi bağışladığı" esprisini de ihmal etmeyen Obama, konuşmasının ardından, elini masanın üzerine konulan hindinin başına koyarak "Seni bağışlıyorum" dedi. 

Courage’ın, hayatının bundan sonraki kısmını Disneyland eğlence parkında geçireceği bildirildi. Ülkede 1947 yılından beri devam eden geleneğe göre, Ulusal Hindi Federasyonu her yıl Şükran Günü öncesi Başkana hindi sunuyor. 

Baba George Bush döneminden beri başkanlar kendilerine sunulan hindinin hayatını bağışlıyor. ABD’de kasım ayının son perşembe günü kutlanan Şükran Günü’nde hindi yemek bir gelenek.

AA