Obama'dan gizli Müslüman sorusuna ilginç cevap

Obama'nın gizli Müslüman olduğuna ilişkin iddialar ilk Başkan adaylığı döneminden beri çeşitli dönemlerde dile getiriliyor. Son dönemde bu iddialar sıkça gündeme gelince ABD Başkanı'ndan esprili bir cevap geldi

27 Nisan 2015, Pazartesi 12:17
A A

ABD Başkanı Başkan Barack Obama, Müslüman olduğu yolundaki iddialara kimilerine göre esprili, kimilerine göre ise Müslümanları kızdıracak bir ifadeyle cevap verdi.

"5 VAKİT NAMAZ KILMANIN YANI SIRA..."

Cumartesi gecesi Beyaz Saray muhabirlerine bir akşam yemeği veren Obama, "ABD Başkanı olmak hiç kolay bir iş değil. Halen bozuk göçmenlik sistemimizi tamir etmek, (Kongre’ye) veto tehdidinde bulunmak, İran’la müzakere etmek zorundayım. Bunları yaparken, bir yandan da günde beş vakit namaz kılmaya zaman ayırmam gerekiyor" diye konuştu.

2012 yılında yapılan bir araştırmada, ABD’de halkın yaklaşık yüzde 17’sinin Kenya’daki ataları Müslüman olan Obama’nın da gizli bir Müslüman olduğuna inandığı ortaya çıkmıştı. Bu iddialara karşı Hıristiyan olduğunu açıklayan Obama, Barack H. Obama şeklinde yazılan ismindeki "Hüseyin" ibaresini kullanmaktan vazgeçmişti.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;